خراسان جنوبی

قدمت ۶۰ ساله صنعت چاپ خراسان‌جنوبی/ لزوم اختصاص مشوق‌های مالیاتی

به گزارش خبرگزاری یولن از بیرجند، ناصر نبی‌زاده ظهر امروز در مراسم بزرگداشت اهالی صنعت چاپ خراسان‌جنوبی،  اظهار داشت: صنعت چاپ از صنایع مادر است که به صنایع دیگر کمک و ارزش افزوده در عرضه محصولات ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه صنعت چاپ جزو سه صنعت مولد و پیشرو سطح جهان است و نقش عظیم و گسترده‌ای در جنبه‌های فرهنگی و صنعتی دارد، بیان داشت: صنعت چاپ اهمیت بالای در صادرات محصولات غیرنفتی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از فعالیت ۶۰ چاپخانه و سه لیتوگرافی در استان خبر داد و مطرح کرد: متأسفانه شیوع بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی برای صنعت چاپ، وضعیت سختی را ایجاد کرده است.

نبی‌زاده تأکید کرد: افزایش هزینه‌ها، کمبود مواد اولیه، کمبود نقدیندگی برای بهسازی و بروزرسانی دستگاه‌ها و کاهش سفارشات شرایط دشواری را برای فعالان عرصه صنعت چاپ استان ایجاد کرده که انتظار می‌رود مسئولان از این صنعت حمایت داشته باشند.

وی به سابقه بیش از ۶۰ ساله حوزه چاپ در استان، عنوان کرد: باید تسهیلاتی در قالب مشوق‌های معافیت مالیاتی و بیمه برای فعالان این عرصه تخصیص و قوانین برای صادرات تسهیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت مناسب صنعت چاپ خراسان‌جنوبی، شایسته نیست که سفارش‌های چاپ از خارج استان تأمین شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا