بین الملل

مأموریت جدید «بن سلمان» به قاتل خاشقچی

مأموریت جدید «بن سلمان» به قاتل خاشقچی

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «مجتهد» افشاگر اسرار آل‌سعود در توییتر خود نوشت، یکی از دفاتر بزرگ برای تبلیغ عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی توسط «سعود القحطانی» رئیس سابق دیوان پادشاهی سعودی و به دستور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در استانبول قرار دارد.

وی افزود، در این دفتر دوازده نفر از ملیت‌های عربی مختلف حضور دارند، بودجه سالانه آن چهار میلیون دلار است و یک شخصیت عراقی به نام «سفیان السامرائی» آن را اداره می‌کند.
 

مأموریت جدید «بن سلمان» به قاتل خاشقچی

 

سعود القحطانی متهم ردیف اول در پرونده قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی در ترکیه بود اما به دلیل روابط بسیار نزدیک با بن سلمان هرگز محاکمه نشد.

دادگاه سعودی در سال ۲۰۱۹، القحطانی را از تمام اتهامات در ارتباط با قتل خاشقچی مبرا کرده و برای پنج نفر دیگر حکم اعدام صادر کرد. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر، دیروز (دوشنبه) یک رسانه آمریکایی جزئیات جدیدی از تلاش‌های عربستان سعودی برای توافقات امنیتی با رژیم صهیونیستی و برقرار کردن روابط رسمی با این رژیم منتشر کرده است. 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال نوشته عربستان سعودی در حال انجام گفت‌وگوهای جدی با اسرائیل برای برقراری روابط تجاری  با این رژیم و رسیدن به توافقات امنیتی جدید با تل‌آویو است.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا