سلامت

مادران باردار به مدت ۲ سال تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند

مادران باردار به مدت ۲ سال تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند

به گزارش یولن دکتر بهرام عین الهی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به مصوبات روز گذشته هیات دولت و خدمات دولت در بیمه ناباوری بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف دولت سیزدهم تقویت بیمه است در گام نخست ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفته و بیمه همگانی در کشور در حال تحقق است که مقدمه ای برای طرح دارویاری است. 

وی با اشاره به اینکه جوانی جمعیت بسیار حائز اهمیت است، افزود: در بحث بیمه های ناباروری مصوبه ای را روز گذشته در هیات دولت داشتیم که کسانی که نابارور هستند در صورتیکه  درمان در مراکز ناباروری دولتی را پیگیری کنند می توانند تا ۹۰ درصد و در مراکز خصوصی تا ۷۰ درصد هزینه ها توسط تعرفه بیمه سلامت پرداخت می شود. 

عین الهی اظهار داشت: یکی از موارد این مصوبه این است  که هر خانمی که بارور شود به طور طبیعی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرد تا ۲ سال پس از تولد فرزند نیز می تواند از خدمات بیمه سلامت به صورت رایگان بهره مند شود و همچنین فرزندان آنان نیز تا پنج سال تحت پوشش بیمه است تا بتوانیم در جهت جوانی جمعیت کشور گام برداریم. 

وی به بحث بومی گزینی پزشکان متخصص اشاره کرد و  ادامه داد: امسال طرحی در شورای آموزش پیش تخصصی به تصویب رسید که بر اساس این طرح ما بتوانیم نیاز مناطق محروم را تامین کنیم. 

دکتر عین اللهی گفت: پزشکان متخصص براساس قانونی که در حال حاضر وجود دارد باید مدتی را به عنوان نیروی انسانی در مناطق محروم بگذرانند، مدت خدمت خود را سپری می کنند و بعد از آن می توانند به هرجای کشور که خواستند بروند. 

وی با بیان اینکه این مشکل مناطق محروم ما را حل نمی کند، افزود: به همین دلیل یک سهمیه جداگانه ای در مناطق محروم به پزشکانی که در آزمون دستیاری شرکت کردند به عنوان سهمیه بومی اختصاص دادند تا ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم افزایش پیدا کند. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود:  درخصوص جایزه ملی خدمت ماندگار به پزشکان ،پزشکانی که در مناطق محروم بیشتر خدمت کنند طرحی را به عنوان جایزه ماندگاری پزشکان در نظر گرفته ایم که بزودی از آن پرده برداری خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه در آستانه روز پزشک هستیم ادامه داد:لازم است از مدافعین سلامت که در ایام شیوع کرونا که مردم از خانه هایشان بیرون نمی آمدند و محدودیت داشتند کادر سلامت جان خود را بخاطر مردم به خطر انداختند و در آستانه روز پزشک از آنها تقدیر خواهد شد.
 

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا