بین الملل

مارک میلی: سلاح‌های کره شمالی تغییری در جنگ اوکراین ایجاد نمی‌کند

مارک میلی: سلاح‌های کره شمالی تغییری در جنگ اوکراین ایجاد نمی‌کند

مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفت، نشست اخیر بین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه احتمالا به تامین گلوله‌های ۱۵۲ میلی‌متری توپخانه‌ای دوران شوروی برای مسکو منجر می‌شود؛ اما هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این گلوله‌ها به روسیه تحویل داده می‌شود یا زمان آن چه وقت است.

وی به خبرنگاران گفت: آیا این روند به تفاوتی بزرگ منجر می‌شود؟ من شک دارم. من نمی‌خواهم مساله کمک تسلیحاتی پیونگ یانگ به مسکو را کم اهمیت بدانم؛ اما نسبت به قطعیت آن تردید دارم.

دولت‌های خارجی و کارشناسان به این گمانه‌زنی پرداخته‌اند که کره شمالی احتمالا در ازای دریافت تسلیحات پیشرفته‌تر یا فناوری از روسیه، مهمات به این کشور بدهد.

مارک میلی و سایر روسای دفاعی از کشورهای عضو ناتو در منطقه اسکی بازی «هولمن کولن» در اوسلو در چند روز آتی به منظور بررسی حمایت از اوکراین و همچنین سایر مسائل دفاعی در منطقه نشست برگزار می‌کنند. میلی همچنین قرار است روز سه شنبه در نشست ماهانه گروه تماس دفاع از اوکراین در آلمان شرکت می‌کند. این گروه به ریاست لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا یک نشست مهم بین‌المللی در افزایش حمایت‌های نظامی از کی‌یف است.

مارک میلی در ادامه به خبرنگاران گفت، به تسلیحات و تجهیزات بیشتر برای اوکراین نیاز داریم و برای همین شرکا و متحدان به بررسی این مساله می‌پردازند.

نشست‌های ناتو در حالی برگزار می‌شوند که نیروهای اوکراینی در روند ضد حمله خود علیه نیروهای روسیه پیشرفت چندانی نداشته‌اند.

«راب بائر» از هلند و رئیس کمیته نظامی ناتو روز شنبه در مراسم آغازین نشست ناتو مدعی شد: اوکراین جنگ افزار مدرن دارد و هر روز به جلو پیشروی می‌کند. هر قدمی این کشور را به سوی پیروزی نزدیکتر می‌کند. نیروهای روسی بیش از گذشته در حال از دست دادن اراضی خود هستند و تمامی روسیه به شدت تحت تاثیر تحریم‌های اقتصادی و انزوای دیپلماتیک قرار دارد و از آن رنج می‌برد.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری یولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا