سلامت

مجتمع بیمارستانی «مهدی کلینیک تهران» تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری کامل می‌رسد

مجتمع بیمارستانی «مهدی کلینیک تهران» تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری کامل می‌رسد

به گزارش خبرنگار سیاسی یولن، محسن منصوری روز دوشنبه در بازدید از مهدی کلینیک تهران در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بنای این مجتمع درمانی و بیمارستان هزار تختخوابی توسط خیرین گذاشته شده است.

وی افزود: این کلینیک با ١٠٠ بیمار در مرحله آزمایشی راه اندازی شده و قرار است تا دهه فجر امسال به بهره برداری کامل برسد.

معاون اجرایی رییس جمهور این طرح را در زمره یکی از بزرگترین طرح های حوزه سلامت دانست و گفت: این طرح بسیار بزرگ و با استفاده از ظرفیت های تخصصی در حوزه پزشکی و با حمایت دولت سیزدهم در حال تکمیل است.

این بیمارستان یکی از مراکز درمانی بسیار مجهز و فوق تخصصی است که در محوطه بیمارستان ۱۵۰۰ تختخوابی امام خمینی(ره) ساخته شده و در صورت راه اندازی هزار تخت به ظرفیت این مجتمع بیمارستانی اضافه می شود.

منصوری گفت: حدود ٣٠ درصد از افرادی که در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان حضور دارند، به نوعی بخشی از آموزش آنها در این مجمتع خواهد بود. این طرح وقتی به راه اندازی کامل برسد، ظرفیت هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت شبکه بهداشت و درمان و وزارت بهداشت اضافه می شود.

معاون اجرایی رییس جمهور به اقدامات مجموعه وزارت بهداشت از سال گذشته و دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت که این اقدامات در این مدت سرعت گرفته است و پنجشنبه گذشته که به استان ایلام سفر کردم بازدیدی از یک بیمارستان۳۶۷ تخت خوابی ممتاز و در تراز بین المللی داشتیم که مرحله نخست این بیمارستان با ١٠٠ تخت خواب اول آن به بهره برداری رسید.

منصوری ادامه داد که از مجموعه هزار تخت خوابی این بیمارستان که در این مجتمع فعال خواهد شد، در گام اول صد تخت بیمارستانی به صورت آزمایشی فعالیت خود را شروع کرده انشالل هفته به هفته این ظرفیت به مرور تکمیل می شود و بر اساس هدف‌گذاری تا دهه فجر به بهره برداری کامل برسد.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری این را هم گفت برای اینکه این طرح با سرعت بیشتری دنبال شود، در مصوبات سفر رییس جمهور به استان تهران برای این طرح ۴۵٠میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که از این تعداد۱۲۰ میلیارد تومان تخصیص شده است و البته بعد از این بازدید در اسرع وقت تخصیصی دیگر هم خواهیم داشت تا این طرح کامل شود.

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: سبک این مجمتع به شکلی است که شاید عموما مردمی که از نظر اقتصادی در سطوح متوسط هستند و از استان ها و شهرهای دیگر کم برخوردار از این استفاده می کنند، این طرح برای ما اهمیت ویژه ای دارد و ما تمام قد حمایت می کنیم تا تمام به بهره برداری برسد.

بازدیدهای میدانی و گره گشایی مسایل

معاون اجرایی رییس جمهور درباره اهمیت بازدیدهای میدانی برای پیشبرد طرح ها، گفت: سبک و سلوک دولت سیزدهم کار میدانی و جهادی است. نظر رییس جمهور این است که به جای پشت میزنشینی و مدیریت کارتابلی، در میدان مسایل را بررسی کنیم. اینکه ما از نزدیک مسایل را بررسی کنیم، حتما گره گشا و موثر خواهد بود تا بر مبنای صرف گزارش ها بخواهیم اقدام کنیم.

منصوری گفت که هیات دولت به صورت مستمر و هفته ای یکبار یا گاهی دو یا سه بار بازدیدهای موثری دارند. امروز که اینجا هستم در آن سوی رییس جمهور در مجموعه وزارت بهداشت نظارت ستادی خود را که به صورت هفته ای است، برگزار می کنند.

پیش بینی منصوری از دیدارهای تیم ملی در جام جهانی قطر
منصوری در باره پیش بینی نتایج بازی های تیم ملی فوتبال در جام جهانی گفت: امید داریم با توجه به شرایط حاکم بر تیم ملی و حمایت دولت و شخص رییس جمهور و روحیه خوب در تیم در مجموع نتایج قابل قبول کسب کنیم.

منصوری در نشستی در مهدی کلینیک تهران گفت: طرح معطل مانده بر زمین نداریم و طرح ها در حال تکمیل هستند. مهمترین اهمیت طرح بهره برداران آن هستند و از خیرین باید ویژه تقدیر شود و وعده ما برای افتتاح مهدی کلینیک دهه فجر است که با حضور رییس جمهور به بهره برداری می رسد.

معاون اجرایی رییس گفت: این طرح تاکنون پیشرفت خوبی داشته است و در دولت سیزدهم با تاکید رییس جمهور بر تکمیل طرح های نیمه تمام به حوزه درمان توجه خوبی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا