علمی و فناوری

مدرن‌ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی / عکس

مدرن‌ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی / عکس

امیرمسعود عابدین: رسانه‌های چینی گزارش می‌دهند که جگوار لندروور قرار است از پلتفرم‌های هیبریدی و برقی که توسط برند چری اکسید معرفی شده، استفاده کند. استفاده از فناوری چری به جگوار لندروور اجازه می‌دهد تا سرعت توسعه و عرضه خودروهای الکتریکی آینده را افزایش دهد.
به نقل از منابع دارای اطلاعات در این زمینه، جگوار اولین برندی خواهد بود که از پلتفرم برقی اکسید استفاده کرده و می تواند اولین مدل خود را بر اساس این پلت فرم در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ رونمایی کند.

مدرن‌ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی / عکس

جگوار لندروور و چری روابط عمیقی در چین دارند و از سال ۲۰۱۲ یک همکاری و جوینت ونچر ۵۰:۵۰ را با هم راه اندازی کرده‌اند. آنها در این همکاری مدل‌هایی از جمله رنجروور ایووک، لندرور دیسکاوری اسپورت و جگوار XFL را تولید می‌کنند.

این خودروساز بریتانیایی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک برند تمام الکتریکی تبدیل شود و سال گذشته خود را به برندهای مستقل رنجروور، دیسکاوری، دیفندر و جگوار تقسیم کرد. هنوز مشخص نیست که آیا مدل‌های آینده جگوار لندروور که می‌توانند از پلتفرم‌های برند اکسید استفاده کنند، در خارج از چین نیز در دسترس خواهند بود یا فقط در بازار محلی فروخته خواهند شد.

مدرن‌ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی / عکس

قرارداد اشتراک پلتفرم بین جگوار لندروور و چری اولین معامله بین یک خودروساز اروپایی و یک خودروساز مستقر در چین نخواهد بود. فولکس واگن حدود ۷۰۰ میلیون دلار برای به دست آوردن ۴.۹۹ درصد از سهام اکسپنگ را هزینه کرده و با این شرکت برای توسعه دو خودروی الکتریکی جدید برای بازار چین همکاری خواهد کرد. استلانتیس همچنین ۱.۵ میلیارد دلار در لیپ موتور سرمایه گذاری می‌کند تا ۲۰٪ از سهام را بدست آورد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در یولن مراجعه کنید.

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا