آذربایجان غربی

مدیران آذربایجان‌غربی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند/ خدمات دولت به اطلاع مردم برسد

مدیران آذربایجان‌غربی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند/ خدمات دولت به اطلاع مردم برسد

به گزارش یولن از ارومیه، محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با محوریت شهرستان ارومیه برگزار شد ، با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی خدمات و اقدامات یک سال اخیر دولت و آگاهی مردم از خدمات دولت در آذربایجان غربی، اظهارداشت: مدیران استان از تمام ضرورت‌های رسانه‌ای استان از جمله صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات برای اطلاع رسانی و آگاهی مردم از عملکرد و خدمات دولت در بخش‌های مختلف استفاده کنند.

وی با تاکید بر همت بیشتر مدیران استان برای جذب اعتبارات سال ۱۴۰۰ در مدت یک ماه باقی مانده گفت: مدیران دستگاه های اجرایی با استفاده از اختیارات قانونی و همراهی نمایندگان مجلس تلاش کنند در مدت قانوتی باقی مانده تمامی اعتبارات تعیین شده را جذب کنند و کوتاهی دستگاهها در این امر پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به اینکه ۸۹ درصد اعتبارات کشور در سطح ملی توزیع می‌شود، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در کنار جذب اعتبارات استانی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند ، و با جذب این اعتبارات های از حق مردم استان در سطح ملی دفاع کنند‌.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین با تاکید بر ریل‌گذاری مسیر توسعه استان توسط دستگاههای متولی، افزود: با استفاده از پیشنهادات نخبگان و اهتمام دستگاهها و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی جهت بهره بردن از ظرفیت های قانونی، مسیر توسعه استان هموار می‌شود.

معتمدیان بر جذب اعتبارات مصوب سفر اخیر ریاست جمهوری به استان نیز تاکید کرده و یادآور شد: تعهد بانک ها به پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از جمله برکات سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی است که باید با پیگیری های مستمر و ارائه طرح ها ایت تسهیلات نیز جذب شود.

وی همچنین به اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان به پروژه های توسعه ای استان در این سفر اشاره کرده و افزود: دستگاهها با اهتمام جدی در استان و پیگیری در سطح ملی از وزارتخانه‌ها و نهادهای ملی، تلاش کنند بیشترین استفاده را از مصوبات سفر ریاست جمهوری داشته باشند.

معتمدیان در ادامه با تاکید بر روانسازی اجرا و اتمام پروژه‌ها توسط دستگاههای مختلف، افزود: در ساختارها، عملکرد و رویه دستگاهها و کارشناسان مربوطه جهت تسریع و روانسازی اجرای پروژه‌ها بازنگری شود.

وی در پایان با درخواست از دستگاههای نظارتی و بازرسی جهت کمک به تسریع در روند اجرای پروژه‌ها در استان، گفت: دستگاه‌های دولتی نیز در اجرای پروژه‌ها مدیریت زمان داشته باشند تا زمان طلایی برای اجرای طرح ها از دست نرود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا