سلامت

مدیرعامل سازمان انتقال خون: بهترین شرایط ذخایر خون را داریم

مدیرعامل سازمان انتقال خون: بهترین شرایط ذخایر خون را داریم

مصطفی جمالی در حاشیه بازدید از پایگاه انتقال خون شهرستان خلخال در مصاحبه با خبرنگار یولن گفت: با زحمتی که همکاران ما می‌کشند و غیرت اهدا کنندگان خون در کشور الان بهترین شرایط ذخایر خون در تاریخ انتقال خون را داریم و صد درصد نیاز بیمارستان‌ها را جوابگو هستیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور از ارتقای سیستم‌ها و اتوماسیون در استان اردبیل خبر داد و گفت: در حال حاضر استنان اردبیل وابسته به تبریز است و نمونه های آزمایشگاهی از نظر آلودگی در این مرکز بررسی شده و در بیمارستانهای استان اردبیل مصرف می شود طی یکی دو هفته آینده و با راه‌اندازی دستگاههای مربوطه استان اردبیل از این بابت هم مستقل می شود.

جمالی یادآورشد: تا آخر سال ارتقای گسترده ای در سطح خدمات در کشور از جمله در استان اردبیل خواهیم داشت.

وی همچنین در خصوص مشکل پزشکان سازمان انتقال خون اظهار کرد: با توجه به اینکه دریافتی پزشکان طرحی در سازمان انتقال خون پایین تر از دانشگاه است، پزشکان جذب مراکز بهداشتی می شوند که طبیعی هست.

مدیرعامل سازمان انتقال خون اضافه کرد: تلاش می کنیم مکانیسمی برقرار کنیم که خدمات پزشکان به شکل بهتر در سازمان انتقال خون جبران شود که اگر این برنامه به نتیجه برسد که بسیار امیدوار هستیم، این مشکل هم در آینده نزدیک برطرف خواهد شد.

جمالی در پاسخ به سوالی در خصوص ظرفیت استان‌های مختلف درخصوص تامین خون مورد نیاز گفت: به هر حال هر استان نیاز خاص خود را دارد اما انتقال خون اردبیل و واحدهای خون دریافت شده از اهدا کنندگان به طور کامل نیاز بیمارستان‌های استان را تامین می‌کند.

 وی با بیان اینکه دنبال این نیستیم که اضافه برظرفیت خون دریافت کنیم، اظهار کرد: همین که نیاز صد درصدی استان تامین می شود ما رضایت داریم و هم استان‌ها نیاز صد درصدی خود را تامین می‌کنند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص توسعه پایگاه‌های انتقال خون در استان اردبیل گفت: وقتی صد درصد جوابگو هستیم منطقی نیست پایگاه بزنیم ولی اگر استاندار، نمایندگان و مسئولین شهری کمک کنند سامانه سیار اهدای خون یا اتوبوس داشته باشیم، امکان انتقال خون در بخش‌ها و روستاها هم فراهم می‌شود.

جمالی با بیان اینکه در حال حاضر در استان اردبیل یک واحد سیار انتقال خون وجود دارد، خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها با حمایت استاندار ومسئولین استانی این کار شده است امیدواریم مسئولین استان اردبیل هم کمک کنند برای اردبیل هم با توجه به وضعیت مسیرهای استانی یک دستگاه اتوبوس اضافه شود.

 اینکه در هر شهر پایگاه بزنیم منطقی نیست ولی می‌شود از نیروهای موجود استفاده بهینه کرد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا