خراسان رضوی

مراقبت‌های کرونایی در مرزهای خراسان رضوی تشدید می‌شود/ فعال شدن ظرفیت‌های مردمی در مقابله با کرونا

به گزارش یولن از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که در محل استانداری برگزار شد، افزود: باید در مواجهه با کرونا قرارگاهی عمل کنیم تا به‌صورت لحظه‌ای موضوعات را رصد و برای آن تصمیمات لازم اتخاذ شود.

استاندار خراسان رضوی بابیان اینکه وظیفه مسئولین دستگاه‌های اجرایی حمایت و پشتیبانی از ستادهای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است، افزود: فرمانداران نیز از قرارگاه‌های تخصصی باید حمایت و پشتیبانی کنند، چراکه در مدیریت کرونا تاکتیک‌ها و روش‌های مدیریت علاوه بر به‌روزرسانی و بهینه‌سازی باید باهم هماهنگ باشند.

وی در خصوص اهمیت واکسیناسیون بیان کرد: از نگاه فردی برای واکسیناسیون اجباری وجود ندارد اما وقتی این فرد با دیگر افراد جامعه در ارتباط است دیگر از حوزه فردی خارج می‌شود، بنابر این در اقناع‌سازی حتماً به این موضوع تأکید شود.

نظری بر اقناع‌سازی در خصوص واکسن تأکید کرد و یادآور شد: شهرداری و علما در این حوزه کمک کرده و می‌کنند که این موضوع باید استمرار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: به دست آوردن آمار واقعی و تحلیل درست در تصمیم‌گیری می‌تواند در رسیدن به نتیجه موردنظر اثرگذاری بالایی داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی بر فعال شدن ظرفیت‌های مختلف برای مدیریت کرونا تأکید کرد و افزود: از ظرفیت تشکیلات مردمی در مدیریت کرونا باید حداکثر استفاده را ببریم و اصناف و اتحادیه‌ها در این راستا فعال شوند.

وی در خصوص ملاحظات کرونایی در مرزهای استان ابراز کرد: مسئولین مرزها و دستگاه‌های امنیتی باید در خصوص ورودهای غیرمجاز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراقبت‌ها را تشدید کنند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا