سلامت

مصرف خون در استان تهران بالا است

مصرف خون در استان تهران بالا است

به گزارش یولن از اداره کل انتقال خون استان تهران، مصطفی جمالی  در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و سرپرست جدید انتقال خون استان تهران افزود: انتقال خون استان تهران یک الگوی مناسب برای دیگر استان ها است و تلاش زیادی برای تامین خون در این استان  صورت بگیرد که این کار با همت و پشتکار همکاران سختکوش ما با موفقیت انجام شده است.

وی افزود: نسبت به رشد بیمارستان‌ها و تخت‌های بیمارستانی در سراسر کشور، بودجه مناسبی در اختیار ادارات کل استانی انتقال خون در سراسر کشور نیست و نیاز است که در دوره جدید و طی تعامل گسترده با مسئولان استانی، راهکاری برای رفع این چالش در دستورکار قرار گیرد.

جمالی ادامه داد: پیگیری بودجه، توسعه مراکز و زیرساخت‌ها همچنین تلاش بیشتر برای افزایش آمارهای اهدای خون، از مهمترین مطالبات ما از سرپرست جدید انتقال خون استان تهران است.

تقدیر از همراهی مردم در ایام سخت مبارزه با کرونا در اهدای خون
مدیرکل سابق انتقال خون استان تهران در این آیین با اشاره به اینکه از پایه با چالش های سازمان آشنا بوده، گفت: اعتقاد بنده این است که وقتی مسئولیت را قبول می کنیم در قبال مردم، بیماران و کسانی که به ما برای سپردن این مسئولیت اعتماد کردند، باید پاسخگو باشیم.

محمد رضا مهدی زاده افزود: در این ۲ سال و هشت ماه، بهترین دوران کاری خودم را تجربه کردم و افتخار من کار کردن با همکارانی بود که با تخصص، تعهد و پشتکار در بالاترین ظرفیت مشغول به خدمت برای نجات جان بیماران هستند.

مدیرکل سابق انتقال خون استان تهران اضافه کرد: مسئولیت بنده در آذر ۹۸ شروع شد، در ماه‌های اول با چالش سنگین کرونا روبرو شدیم و در کنار آن، مسئله دریافت پلاسما از بهبودیافتگان کووید ۱۹ پیش آمد که بسیار از ما انرژی گرفت و همکاران من در آن روزهای سخت، مجاهدت کردند.

مهدی زاده با تاکید بر اینکه بودجه کنونی انتقال خون استان تهران تا بودجه مورد نیاز فاصله دارد، اظهار داشت: تلاش‌های زیادی صورت گرفت و با حمایت استاندار تهران و پیگیری مجدانه از سازمان مدیریت برنامه و بودجه، ۳۰ درصد بودجه را در سال ۱۴۰۱ رشد دادیم.

سید منتظر شُبّر طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان انتقال خون به عنوان سرپرست انتقال خون استان تهران منصوب شد.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا