خراسان جنوبی

معاون استاندار خراسان جنوبی: وزارت علوم به احداث خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه بیرجند کمک کند

معاون استاندار خراسان جنوبی: وزارت علوم به احداث خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه بیرجند کمک کند

به گزارش خبرگزاری یولن از ببرجند، سید محمد رضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه بیرجند که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم برگزار شد، اظهارداشت: یکی از مهمترین نیازهای دانشگاه‌های استان در حوزه زیرساختی، احداث خوابگاه جدید و نوسازی خوابگاه‌های قدیمی است.

وی گفت:دانشگاه بیرجند بالغ بر ۴ هزار و ۲۰۰ دانشجوی متأهل دارد اما تنها ۲۰ نفر از اینها توانسته اند خوابگاه دریافت کنند و برای مابقی افراد خوابگاه متأهلی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه قانون جوانی دانشگاه‌ها را به تأمین  خوابگاه ویژه دانشجویان متأهل مکلف کرده، افزود: بخشی از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه بیرجند از محیط دانشگاه دور است و بخشی نیز قدیمی شده و نیاز به بازسازی دارد.

زیرساخت برای آموزش مجازی دانشجویان خارجی فراهم شود

معاون استاندار خراسان جنوبی، با اشاره به زیرساخت های موجود در دانشگاه های استان، تصریح کرد: وزارت علوم زیرساخت‌های تحصیل مجازی و از راه دور را برای دانشجویان خارجی در دانشگاه بیرجند فراهم کند.

طالبی گفت: تأمین این زیرساخت ها، شرایط را برای حضور  دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان افغانستانی در کلاس ها به صورت مجازی و از راه دور فراهم می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه دشمن در جنگ رسانه ای تلاش دارد ذهن جوانان این سرزمین را به سمت مقاصد مورد نظر خود هدایت ‌کند، ادامه داد: بهترین اقدام برای مقابله با این اقدامات دشمن، ترویج جهاد تبیین در دانشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت اساتید برجسته علمی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها بر موضوع جهاد تبیین در دانشگاه‌ها تأکید داشته اند، افزود: باید توفیقات بسیار خوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه های ملی و استانی، با سند برای دانشجویان بیان شود تا در جریان خدمات انقلاب قرار بگیرند.

حیله های دشمن برای به دام انداختن جوانان

طالبی اظهار داشت: برخی از جوانانی که به دلیل سناریوسازی کاذب به دام حیله های دشمنان گرفتار شده بودند و اقداماتی را بر علیه نظام داشتند، وقتی دلسوزانه و با سند برای آنها مسائل و حقایق تبیین شد، قبول کردند و به راحتی پذیرفتند.

وی با اشاره به وجود استادان و افراد فرهیخته و تحصیل کرده ای که مدتی را خارج کشور تحصیل و زندگی کرده اند، متذکر شد: این افراد که دل در گرو انقلاب دارند و از طرفی واقعیات غرب، اروپا و ایران اسلامی را هم دیده اند و به شکل منصفانه ای مسایل را قضاوت و  تحلیل می کنند، باید در دانشگاه‌ها و در جمع دانشجویان جهاد تبیین داشته باشند.

به گفته وی؛ چنانچه این حقایق برای جوانان گفته شود، جو سازی ها و دروغ پردازی های دشمنان نظام اسلامی در نسل جوان ما بی اثر خواهد شد.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا