سمنان

معاون استاندار سمنان: شهرداری‌ها ساختمان‌های ناایمن را شناسایی کنند

معاون استاندار سمنان: شهرداری‌ها ساختمان‌های ناایمن را شناسایی کنند

به گزارش یولن از سمنان، محمد حمیدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان عصر امروز در جلسه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در ساختمان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۵۳ هکتار اراضی کشاورزی توسط اجرای آرای قلع بنا و در حوزه منابع ملی ۳۹ بنا آزادسازی و ۲۸ مورد دیگر نیز در استان سمنان رفع تصرف شده است.

وی افزود: شهرداران در اجرای مقررات ملی ساختمان، ضوابط و مقررات در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز را در دستور کار داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بیان کرد: شهرداری‌ها طبق قانون، ملزم هستند تا گزارشات مرحله‌ای مهندسان ناظر را اخذ و در بایگانی شهرداری‌ها ثبت کنند.

حمیدی عنوان کرد: شهرداری‌ها طبق تبصره هفت قانون مقررات ملی ساختمان مکلف هستند با مهندسان ناظری که گزارشات خود را ارائه نمی‌دهند، برخورد جدی داشته باشند.

وی گفت: نظام مهندسی موظف است با مهندسانی که در اجرای کار خود کم‌کاری می‌کنند، برخورد قانونی کرده و همچنین مالکان بناها نیز باید با مهندسان ناظر در شهرداری همکاری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان افزود: ضروری است از تمامی ظرفیت‌های قانونی در این استان برای برخورد با تخلفات در ساخت و سازهای مغایر با پروانه ساخت بهره گرفته شود.

حمیدی اضافه کرد: شهرداری‌ها ساختمان‌های ناایمن را شناسایی کنند و مجوزها بازنگری شوند تا از بروز حوادث احتمالی در این حوزه جلوگیری به عمل آید.

وی تصریح کرد: بهترین راهکار اثرگذاری و پیشگیری از تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز اجرای آرای قطعی شده قضایی است تا این اجرای قوانین برای مردم ملموس و مشهود باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تأکید کرد: تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت و سازهای غیرمجاز در این استان ذیل کارگروه پیشگیری، از سوی فرمانداران در دستور کار قرار گیرد.

حمیدی بیان کرد: فرمانداران، شهرداران و دهیاران هماهنگی لازم را با منابع طبیعی و امور اراضی استان سمنان در خصوص پیشگیری از ساخت و سازها در خارج از محدوده و حریم شهرها و روستاها داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از حوادث در استان سمنان، رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها مورد توجه ویژه و جدی فرمانداران، شهرداران و نظام مهندسی استان سمنان باشد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا