فرهنگ و هنر

معرفی سرباز روز نهم در نمایشگاه کتاب

معرفی سرباز روز نهم در نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبری توانا جشن امضای کتاب «روز نهم» خاطراتی از شهید مصطفی صدرزاده با حضور پدر این شهید در نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار شد.

انتشارات راه یار امسال با بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب به سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده است که ۶ عنوان آن همچون چخ چخی‌ها، موسای عزیز، فراری‌ها، ننگ سالی و سلام بچه‌ها جدیدترین آثار این انتشارات است.

محمد صدرزاده، پدر شهید مصطفی صدرزاده امروز در حاشیه جشن امضای کتاب «سرباز روز نهم» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه توانا درباره نام این کتاب، اظهار داشت: سرباز نهم یک مصداق دارد و منظور از آن روز نهم محرم، یعنی تاسوعا است. مصطفی پس از تصادفی که در کودکی آسیب زیادی دید و دکترها از او ناامید شده بودند. اما مادرش نذر کرد که اگر شفا پیدا کند، او را سرباز حضرت ابوالفضل علیه السلام کند.

معرفی سرباز روز نهم در نمایشگاه کتاب

وی افزود: بعداز گذشت این اتفاق مصطفی هیأت‌دار شد و نام هیأت را ابوالفضل عباس گذاشت، افزود: ما مصطفی را نذر علمدار کربلا کرده بودیم و او همزمان با روز تاسوعا به شهادت رسید و نذر مادرش اینچنین ادا شد.

معرفی سرباز روز نهم در نمایشگاه کتاب

پدر شهید صدرزاده درباره اخلاق  شهید مصطفی صدرزاده گفت: تربیت از خانواده آغاز می‌شود و اساتید و جامعه نقش موثری در این موضوع دارند. اخلاق خوب، قوه جاذبه بالا، توکل و توسل از ویژگی‌های مصطفی بود و او همیشه می‌گفت که «خدای من به من دروغ نمی‌گوید، من به اعتماد دارم» و ان را سرلوحه کارش می‌کرد.

 انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا