بین الملل

مقام سابق صهیونیست: اسرائیل قادر به از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران نیست

مقام سابق صهیونیست: اسرائیل قادر به از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران نیست

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «اران اتزیون» نایب رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بعدازظهر امروز (چهارشنبه)، به ناتوانی تل‌آویو در برابر ایران اشاره کرد.

بنابر گزارش رادیو ارتش رژیم صهیونیستی (گلگلتز)، نایب رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در این خصوص اظهار داشت: «بیشتر مردم اسرائیل می‌دانند که اسرائیل به تنهایی نمی‌تواند توانمندی هسته‌ای ایران را از بین ببرد.»

اران اتزیون اضافه کرد: «سیاست فعلی اشتباه است و نیاز به بازنگری دارد. اسرائیل باید در کنار آمریکا قرار می‌گرفت و در مذاکرات توافق هسته‌ای از آن حمایت می‌کرد.»

اظهارات در حالی بیان شده است که «دنی استرینوویچ» رئیس پیشین بخش پژوهش‌های سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) نیز دیشب اظهار داشت که ایرانی‌ها می‌دانند چگونه برنامه هسته‌ای خود را بازسازی کنند.

وی اضافه کرده بود: «حتی اگر هم فرض کنیم که اسرائیل گزینه حمله نظامی را انتخاب می‌کند، احتمال واکنش سریعی [از طرف ایران] وجود دارد که می‌تواند منجر به ملتهب شدن منطقه و حتی جنگ شود.»

 «کنستانتین سیوکوف» معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه پیشتر در مصاحبه با شبکه «روسیا الیوم» گفته بود: «ایران موشک‌های میانبرد و تسلیحاتی متعارف در اختیار دارد که از دقت بالایی در نقطه‌زنی برخوردار هستند که این هنگام شلیک موشک به سمت پایگاه‌های آمریکا نمایان شد.»

وی اضافه کرده بود: «مقابله با این موشک‌ها در توان اسرائیل نیست. اسرائیل امروز سامانه‌های پدافند هوایی یا سامانه‌های پدافند موشکی را که بتواند با این موشک‌ها مقابله کند، در اختیار ندارد. بر این اساس، حمله موشکی ایران به این سامانه‌ها و رآکتورهای هسته‌ای اسرائیل، سرزمین کوچک اسرائیل را به محلی غیرقابل سکونت تبدیل خواهد کرد»

«کنستانتین سیوکوف»  همچنین در ادامه سخنانش تأکید کرده بود: «من تکرار می‌کنم که اسرائیل سرزمین بسیار کوچکی است پس فکر می‌کنم که عملیات به استفاده از سلاح هسته‌ای کشیده نخواهد شد. اما در ارتباط با استفاده از تسلیحات متعارف ما می‌توانیم بگوییم که تأسیسات ایران به شدت مورد محافظت هستند و به راحتی نمی‌توان با استفاده از تسلیحات به آن‌ها نفوذ کرد پس عملیات نظامی اسرائیل حتی با مشارکت نیروی هوایی آمریکا هیچ نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت.»

سیوکوف در بخش پایانی اظهاراتش خاطرنشان کرده بود: «نکته دیگری که می‌خواهم بگویم این است که ایران در زمینه نظامی یکی از قدرت‌های پیشرفته و پیشرو و جزء چهار کشور اول تولیدکننده سامانه‌های موشکی است که این کشورها عبارتند از روسیه، آمریکا، چین و ایران.»

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا