بین الملل

منابع امنیتی اسرائیل بلوف لیزری بنت را برملا کردند

منابع امنیتی اسرائیل بلوف لیزری بنت را برملا کردند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، منابع آگاه امنیتی رژیم صهیونیستی، ادعای «نفتالی بنت» نخست‌وزیر این رژیم در کنفرانس امنیتی INSS در تل‌آویو  را که گفته بود: «اسرائیل طی یک سال به دیوارهای دفاعی لیزری مجهز خواهد شد» تکذیب کردند.

به نوشته «رأی الیوم»، بنت طی این کنفرانس امنیتی سالانه مدعی شده بود که رژیم صهیونیستی به منظور محافظت در برابر راکت‌ها، موشک‌ها و پهپادها، در عرض یک سال مجهز به پدافند لیزری خواهد شد. اما منابع امنیتی این رژیم این ادعا را تکذیب کردند.

شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی و سایر رسانه‌های عبری‌زبان به نقل از منابع امنیتی مختلف و مرتبط با با توسعه این سیستم، گفتند که سامانه لیزری برای استفاده در عرض یک سال آماده نخواهد شد و آزمایش‌ها برای توسعه آن هم‌چنان ادامه دارد.

این منابع ضمن ابراز تعجب از ادعای نفتالی بنت در این خصوص، اعلام کردند که تکمیل این سیستم تا عملیاتی شدن بین دو تا سه سال زمان می‌برد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز (سه‌شنبه، ۱ فوریه) گفت که ارتش این رژیم یک سامانه رهگیری مبتنی بر لیزر را معرفی خواهد کرد تا یک سیستم حفاظتی ضد پهپادی و ضد موشکی ایجاد شود.این سامانه نخست به صورت آزمایشی و سپس به صورت عملیاتی به کار گرفته خواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود که این سامانه در ابتدا در جنوب سرزمین‌های اشغالی (اطراف نوار غزه) و سپس در دیگر مکان‌ها مستقر می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد که این سامانه باعث ایجاد تغییر در واقعیت‌های کنونی می‌شود. به ادعای او در حال حاضر اسرائیل برای رهگیری و سرنگونی راکت‌های ارزان‌قیمت حماس که به سمت شهرک‌های اسرائیلی شلیک می‌شود مجبور است موشک‌هایی که ده‌ها هزار دلار قیمت دارند شلیک کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که با عملیاتی شدن این سامانه، حماس پول زیادی را برای شلیک راکت‌ها هزینه خواهد کرد و با هزینه‌ای اندک، این راکت‌ها سرنگون می‌شوند.

وی اضافه کرد: «این به ما اجازه خواهد داد که در میان مدت و طولانی مدت، اسرائیل را با دیواری از لیزر احاطه کنیم و این سامانه از ما در برابر موشک‌ها، راکت‌ها، پهپادها و دیگر تهدیدها دفاع خواهد کرد و به طور موثر دشمنانمان را از قدرتمندترین کارتشان بی بهره کنیم».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی چند روز پیش نیز در مصاحبه‌ای گفته بود: «ما برای توسعه موشک‌ها، لیزرها، توانمندی‌های سایبری و… سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ما دشمنان خود را دنبال خواهیم کرد و شکافی ایجاد می‌کنیم  که جنگ به دور باشد. به محض اینکه در برابر موشک‌‌ها، محافظت لیزری فراگیر داشته باشیم، این باعث حذف سامانه‌‌های موشکی اطرافمان خواهد شد. امروز، موشک‌های قسام با ۲۰۰ دلار شلیک می‌شود و ما با موشکی که ارزش آن ۱۰۰ هزار دلار است، آن را رهگیری می‌کنیم. ایده لیزر معادله را تغییر خواهد داد».

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا