سلامت

مهم‌ترین نمایشگاه پزشکی پاکستان با حضور شرکت‌های ایرانی برگزار می‌شود 

مهم‌ترین نمایشگاه پزشکی پاکستان با حضور شرکت‌های ایرانی برگزار می‌شود 

به گزارش روز پنجشنبه یولن، نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی به مدت ۳ روز از ۲۱ تا ۲۳ مهر در شهر بندری کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان برگزار خواهد شد.

پاویون ایران در این رویداد مهم پزشکی با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور شرکت‌های مختلف از کشورمان به حوزه‌های دانش بنیان، سلامت و پزشکی تشکیل خواهد شد. 

«حسن نوریان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی در گفت‌وگو با یولن گفت: در راستای سیاست همسایگی و اولویت دیپلماسی اقتصادی، در نیمه دوم سال‌جاری برنامه های ویژه ای از جمله پاویون جمهوری اسلامی ایران در نوزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی پاکستان، سفر هیات بازرگانان کشورمان به سرپرستی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به شهرهای کراچی و لاهور و نیز برپایی نمایشگاه اختصاصی محصولات جمهوری اسلامی ایران در کراچی در صدر برنامه های سرکنسولگری قرار دارند.

طی یکسال گذشته این سومین رویداد بزرگ نمایشگاهی در کراچی به عنوان قلب اقتصادی پاکستان خواهد بود که با حضور قوی شرکت‌های ایرانی منعقد می‌گردد. 

یک هیات پارلمانی ایران طی سفر اخیر خود به اسلام‌آباد برای حضور در اجلاس منطقه‌ای اتحادیه بین المجالس طی دیدار با وزیر بازرگانی پاکستان پیشنهاد توسعه همکاری‌های دو کشور در بخش داروسازی و پزشکی را مطرح کرد که با استقبال طرف پاکستانی همراه شد. 

نوید قمر وزیر بازرگانی پاکستان در پاسخ به پیشنهاد هیات ایرانی گفت که در هیأت تجاری بعدی که به ایران سفر خواهد کرد، افرادی از بخش داروسازی نیز حضور داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا