بین الملل

نبنزیا: رسانه‌های غربی اعتراف کردند کشتار بوچا توسط اوکراینی‌ها انجام شد

نبنزیا: رسانه‌های غربی اعتراف کردند کشتار بوچا توسط اوکراینی‌ها انجام شد

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت رسانه‌های غربی اذعان کردند که ساکنان شهر «بوچا» به دست نیروهای مسلح اوکراین کشته شده‌اند.

نبنزیا بامداد سه‌شنبه طی نشست خبری در نیویورک اظهار داشت که رسانه‌های غربی مجبور شدند اعتراف کنند که بسیاری از ساکنان بوچا در اوکراین بر اثر گلوله‌های توپخانه نیروهای مسلح اوکراین جان خود را از دست دادند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی در این‌باره توضیح داد: «نمونه بارز [جنایت اوکراینی‌ها علیه مردم خود] حادثه مرگ غیرنظامیان در بوچا است که توسط رسانه‌های غربی به دستور دولت‌های خود تبلیغ شد و ارتش روسیه در آن مقصر نشان داده شد. تمام حقایق و شواهد عینی توسط آنها مخفی شد».

این دیپلمات ارشد روسی اضافه کرد: «با این حال، تحت فشار واقعیت‌ها، حتی رسانه‌های غربی در نهایت مجبور شدند اعتراف کنند که بسیاری از غیرنظامیان در بوچا نه بر اثر جراحات گلوله همانطور که اوکراین ادعا می‌کند، بلکه بر اثر گلوله‌های توپ از نوع قدیمی که در بمباران این شهر توسط نیروهای مسلح اوکراین استفاده شد، جان خود را از دست داده‌اند».

نبنزیا در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد که روسیه با هرگونه تلاشی برای تضعیف امنیت اطلاعات خود مقابله خواهد کرد.

به نوشته ریانووستی، وی گفت که غرب امروز به طور فعال در حال پرورش ارتشی از هکرها در اوکراین برای اقدام علیه روسیه است.

نماینده روسیه در سازمان ملل توضیح داد: «طبق اظهارات زلنسکی، بیش از ۳۰۰ هزار جنگجو در ارتش سایبری او وجود دارد. شما یک ارتش سایبری غیرقابل کنترل ایجاد می‌کنید که با به کارگیری مهارت‌های تحت فرماندهی شما در اوکراین و حمله به روسیه، در اینجا متوقف نخواهد شد».

نبنزیا با بیان اینکه هکرهای بسیج شده توسط غرب در سراسر جهان گسترش خواهند یافت و تهدیدی برای کشورهای غربی نیز ایجاد خواهند کرد، ادامه داد: «نظامی‌سازی فضای دیجیتال به رهبری غرب به شدت تهدید یک رویارویی نظامی مستقیم را افزایش می‌دهد. اقدامات بی‌ملاحظه رژیم کی‌یف می‌تواند منجر به یک رویارویی سایبری تمام عیار شود که سایر کشورها نیز درگیر آن خواهند شد».

وی همچنین افزود: «مسئولیت چنین تنش‌زایی به طور کامل بر عهده کشورهای غربی خواهد بود که بی‌احتیاطی سران کی‌یف را تشویق می‌کنند. در مواجهه با چنین تهدیدی، ما مطمئناً هرگونه تلاش برای تضعیف امنیت اطلاعات روسیه را رد خواهیم کرد».

پیش از این نیز «میخائیل میزینتسف» رئیس مرکز کنترل دفاع ملی روسیه در وزارت دفاع روسیه گفته بود ملی‌گرایان اوکراینی برای بدنام کردن ارتش روسیه، به ساختمان‌های مسکونی در نیکولایفکا شلیک کردند که چند کشته و زخمی برجای گذاشت. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خ


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا