سلامت

نحوه بهره‌مندی از خدمات درمانی بیمه دانشجویی/سهم بیمه‌شده از هزینه درمان ۳۰درصد است

نحوه بهره‌مندی از خدمات درمانی بیمه دانشجویی/سهم بیمه‌شده از هزینه درمان ۳۰درصد است

محمود علی‌بخشی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی یولن در رابطه با خدمات درمانی بیمه دانشجویی تامین اجتماعی اظهار داشت: دانشجویان بیمه‌شده و گروه تحت تکفل این جمعیت می‌‏توانند در صورت انتخاب حمایت درمان با پرداخت حق سرانه درمان برای خود و افراد تحت تکفل از کلیه امکانات مراکز درمانی ملکی این سازمان در سراسر کشور و نیز امکانات مراکز تشخیصی، درمانی و دارویی طرف قرارداد تأمین اجتماعی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان سهم بیمه‌شده از هزینه درمان که فرانشیز نامیده می‏شود، برای خدمات سرپایی ۳۰ درصد و برای خدمات درمانی بستری ۱۰ درصد است.

نرخ پرداخت حق بیمه و حمایت‏‌های بیمه‌‏ای در بیمه دانشجویان

علی‌بخشی همچنین درباره نرخ پرداخت حق بیمه و حمایت‌‏های بیمه‌‏ای در طرح بیمه دانشجویی این سازمان نیز عنوان کرد: نرخ پرداخت حق بیمه ۱۴ درصد (۱۲درصد سهم بیمه‌شده + ۲درصد کمک دولت)، تعهدات بازنشستگی و فوت بعد از این دوره (بازنشستگی) را شامل می‌شود. نرخ پرداخت حق بیمه ۱۶ درصد نیز که در حقیقت شامل ۱۴ درصد سهم بیمه‌شده به‌علاوه ۲درصد کمک دولت است، تعهدات بازنشستگی، فوت، قبل و بعد از بازنشستگی را دربرخواهد گرفت.

وی افزود: کامل‌ترین نرخ پرداخت حق بیمه (۲۰ درصد) نیز که شامل ۱۸ درصد سهم بیمه‌شده به همراه ۲درصد کمک دولت است، تعهدات مربوط به بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

علی‌بخشی در رابطه با نحوه انعقاد قرارداد هم گفت: متقاضیان برای انعقاد قرارداد بیمه دانشجویان، با مراجعه به سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی اینترنتی es.tamin.ir مراجعه و پس از ساخت حساب کاربری با ورود به منوی بیمه‌شدگان / بیمه‌شدگان خاص / بیمه فراگیر خانواده ایرانی نسبت به انعقاد قرارداد بیمه دانشجویان و پرداخت حق بیمه مقرر اقدام کنند.

نحوه بهره‌مندی از خدمات درمانی بیمه دانشجویی/سهم بیمه‌شده از هزینه درمان ۳۰درصد است

به گزارش یولن، بیمه دانشجویی تامین اجتماعی ذیل طرح «بیمه فراگیر خانواده ایرانی» با سه نرخ ١٢، ١۴ و ١٨ درصد ارائه می‌شود و دانشجویان با پرداخت به ترتیب ۵١٨، ۶٠۴ و ٧٧٧ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش بیمه‌های سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرند.

میزان سرانه درمان هم در سال ۱۴۰۱، ۹۲ هزار تومان تعیین شده است.

شرط سنی برای استفاده از این طرح نیز ۱۸ تا ۵۰ (سال تمام) است. دانشجویان بیش از ۵۰ سال باید معادل مازاد سنی سابقه بیمه‌پردازی قبلی داشته باشند؛ در صورتی که دانشجو (متقاضی) دارای ۱۰ سال سابقه قبلی باشد از شرط سنی معاف خواهد شد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا