بین الملل

نخست وزیر پرتغال هم به کرونا مبتلا شد

نخست وزیر پرتغال هم به کرونا مبتلا شد

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، منابع خبری شامگاه سه‌شنبه (۱۲ بهمن) از ابتلای نخست‌وزیر پرتغال به ویروس کرونا خبر دادند. 

به گزارش خبرگزاری «شینهوا» آزمایش کرونای «آنتونیو کوستا» نخست وزیر پرتغال مثبت اعلام شده است. با آنکه هیچ علائمی از  این بیماری در نخست وزیر پرتغال مشاهده نشده، اما با توجه به آزمایش مثبت کرونای کوستا، قرار است نخست وزیر یک هفته در قرنطینه باشد.

به گزارش دفتر نخست وزیری پرتغال، آنتونیو کوستا وضعیت خود را به اطلاع «ربلو دسوزا» رئیس جمهور این کشور رسانده است.

در روزهای گذشته نخست وزیر کانادا و وزیر خارجه انگلیس به کرونا مبتلا شدند. آزمایش ابتلا به کرونای «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز دوشنبه مثبت اعلام شد. این خبر در حالی منتشر شد که رسانه‌های کانادایی  خبر داده بودند در پی تظاهرات گسترده کامیون‌‌داران کانادایی در اعتراض به دستور اجباری واکسیناسیون رانندگان کامیون، نخست‌وزیر کانادا به همراه خانواده خود به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

شبکه «سی.بی.سی» کانادا شنبه گزارش کرد که ترودو و خانواده وی به مکان متفاوتی در «اتاوا» منتقل شدند و ادامه داد که کامیون‌‌هایی با بنرهایی که ترودو و اقدامات بهداشت عمومی کانادا را محکوم می‌کرد، در امتداد خیابان «ولینگتون» مقابل پارلمان کانادا تجمع کردند.

وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است. «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که  غروب سه شنبه آرمایش کرونای وی مثبت اعلام شده است. وی در توییتی نوشت‌ که خوشبختامه سه دز واکسن زده و از خانه در حالت قرنطینه به کار خود ادامه می‌دهد. وی قرار بود که به اوکراین سفر کند و بنابر این سفر وی به تعویق می‌افتد.

پیشتر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس نیز به کرونا مبتلا شده بود.  نخست‌وزیر انگلیس در زمان ابتلا به کرونا  تاکید کرده بود  هدایت دولت را از طریق ویدئوکنفرانس ادامه خواهد داد. 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا