سلامت

نشست کمیته سلامت سازمان همکاری‌های شانگهای به ریاست ایران تشکیل می‌شود

نشست کمیته سلامت سازمان همکاری‌های شانگهای به ریاست ایران تشکیل می‌شود

به گزارش روز سه‌شنبه یولن از وزارت بهداشت، بهرام عین‌اللهی با اعلام این خبر در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی، اظهار داشت: پس از عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، ریاست کمیته سلامت این سازمان به عهده  کشورمان قرار گرفته و در آینده نزدیک جلسه اعضای این کمیته با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو شانگهای در ایران برگزار خواهد شد.

وی افزود: علم پزشکی امروز بسیار پیشرفت کرده و همان طور که تکنیک‌های جدید در درمان به کارمی رود در  استفاده از  فناوری نانو در دارو هم شاهد دستاوردهای بسیاری هستیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: بعد از بحث تولید، کنترل کیفیت برای ارزیابی کارآمدی محصول اهمیت دارد و به  همین منظور در سازمان غذا و دارو کمیته کنترل کیفیت با حضور استادان  برجسته  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشکیل شده تا بر روند تولید داروها نظارت داشته باشند.

عین‌اللهی اظهار داشت: اگر تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی داخلی، کیفیت لازم را داشته باشد، به طور قطع محصول ایرانی را به خارجی ترجیح می‌دهیم.

وزیر بهداشت با بیان این‌که‌ توجه به آینده تولید و صادرات با توجه به فعالیت دانش بنیان‌ها از موضوعات راهبردی کشور و نظام سلامت است، گفت: در بازدید از این نمایشگاه شاهد محصولات داخلی خوبی بودیم که نسبت به مشابه خارجی قیمت بسیار کمتری داشت.

عین‌اللهی یادآور شد: عمده این محصولات توسط دانشمندان جوانان ایرانی ساخته شده اند که از آنان خواستیم نمایشگاهی از محصولاتشان را در حاشیه نشست آتی کمیته سلامت شانگهای در ایران برگزار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا