سلامت

نقش آفرینی ۴۶۶ شرکت دانش‌بنیان در بومی‌سازی بازار دارو

نقش آفرینی ۴۶۶ شرکت دانش‌بنیان در بومی‌سازی بازار دارو

به گزارش گروه علم و آموزش یولن از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دارو و درمان از جمله حوزه‌های فناورانه‌ای هستند که بومی‌سازی بازار و کاهش وابستگی به بازار جهانی را می‌طلبد.

عرصه‌ای راهبردی و حیاتی که با جان و سلامت جامعه ارتباط دارد و در بزنگاه‌های تاریخی به عنوان ابزاری مهم در تامین امنیت روانی و سلامتی جامعه عمل کرده است. کارشناسان معتقدند که بومی‌سازی محصولات دارویی و درمانی نقشی موثر در بی‌اثر کردن تحریم‌ها دارد. به همین دلیل حمایت از تولید داخلی این محصولات؛ ایران را به کشوری خودکفا در تامین نیازها بدل خواهد کرد.

در همین راستا هم با تلاش شرکت‌های دانش بنیان، فناوران و سرآمدان علمی کشور، امروز ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز مردم در کشور تولید شود و تنها سه درصد این محصولات وارداتی است. داروهایی که با توان تخصصی و دانشی به تولید رسیده و در اختیار بیماران و نظام بهداشت و درمان قرار گرفته است.

در حال حاضر ۴۶۶ شرکت دانش‌بنیان برای توسعه و تولید داخلی دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان تلاش می‌کنند. این شرکت‌ها با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان توانسته اند بازار داروی کشور را به سمت خوداتکایی و کاهش وابستگی‌های شدید به بازار جهانی سوق دهند.

مجموعه‌هایی چون «آرمان اوژن نوآور آویژه»، «آرنیکا دارو دانش آدرین»، «فناور ژن درمان پیشرو توس»، «سلامت اندیشان عرصه دارو»، «آرایشی و بهداشتی سارنج»، «کیهان آزما دانش افزا»، «آرال طب کارمانیا»، «داروسازی میلاد دارو نور»، «زیست بنیان طب هیوا»، «نیواد فارمد سلامت»، «نوا ژن فارمد»، «پلیمر پژوهان امیر کبیر»، «توان اکسیر فارمد»، «تولید نانو فناوری اشراف»، «مدوک زیست دارو»، «آرتیمان فارمد البرز» و غیره در این زمینه فعالیت می‌کنند.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا