بین الملل

نماینده آیت الله سیستانی دلیل تعلیق خطبه مرجعیت را بیان کرد

نماینده آیت الله سیستانی دلیل تعلیق خطبه مرجعیت را بیان کرد

به گزارش سرویس بین الملل یولن، سید «احمد الصافی» نماینده مرجعیت عالی و امام جمعه حرم حسینی  درباره توقف قرائت خطبه دوم نماز جمعه در صحن حرم مطهر امام حسین(ع) در کربلا توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش موازین نیوز، سید الصافی درباره محتوای خطبه دوم نماز جمعه کربلا معروف به خطبه مرجعیت گفت: بعضی اوقات متن خطبه به دلیل اهمیت موضوع به دست حضرت آیت الله سید علی سیستانى (مدّ ظله العالی) نگاشته می‌شود و برخی از مواقع کلیات مطلب توسط او گوشزد می‌شود و در مورد سوم هم خطیب خطبه را نوشته و برای مرجع عالی ارسال می‌کند تا ایشان حذف و اضافاتی را که در آن لازم است، اعمال کنند.

او تاکید کرد: برخی گروه‌های سیاسی به خیلی از توصیه‌های مرجع عالیقدر عمل نمی‌کنند در حالی که آیت الله سیستانی قصد ندارد که فقط سخنرانی کند، بلکه می‌خواهد این سخنرانی تاثیر داشته باشد با این وجود برخی پاسخ بسیار ضعیفی دادند با وجود اینکه محتوای خطبه بیش از یک بار تکرار شده بود.

نماینده مرجعیت عالیقدر شیعه در عراق تاکید کرد که تاکنون تصمیمی برای ازسرگرفته شدن خطبه دوم نماز جمعه کربلا گرفته نشده است.

خطبه دوم نماز جمعه که در صحن شریف حرم امام حسین(ع)  برگزار می شود، حاوی موضوعات سیاسی حساس، اصلاحات و رهنمودهای اجتماعی است که توسط سید احمد الصافی و شیخ عبدالمهدی الکربلایی قرائت می شود.

انتهای پیام/.


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا