بین الملل

هراس از انتقام؛ هشدار ویژه تل آویو به ۱۰۰ صهیونیست حاضر در ترکیه

هراس از انتقام؛ هشدار ویژه تل آویو به ۱۰۰ صهیونیست حاضر در ترکیه

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی دوشنبه پیش، در بحبوحه نگرانی از پاسخ ایران به ترور  شهید «حسن صیادخدایی» از افسران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفته گذشته، هشدار به روز شده سفر را برای ترکیه صادر کرد.

شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی شدیدی کرد که جمهوری اسلامی ممکن است در پی ترور یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران، شهروندان رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در اقدامی غیر معمول، تل‌آویو به ۱۰۰ صهیونیست پس از این‌که دستگاه امنیتی این رژیم متوجه شد که آنها هدف‌گذاری شده‌اند، به طور جداگانه در خصوص این خطر هشدار داده است و به آن‌ها گفته که به فلسطین اشغالی بازگردند.

بنا بر این گزارش به این صد نفر، پیام «مراقب حمله ایران باشید» ارسال شده و شورای امنیت  داخلی رژیم صهیونیستی هشدار داده که خطر همچنان وجود دارد.

شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از این افراد خواست که از تماس با خارجی‌ها خودداری کنند و از انتشار علنی «هویت اسرائیلی» خود خودداری کنند، زیرا هم اکنون ۴۰ هزار گردشگر «اسرائیلی» در ترکیه حضور دارند و به ۱۰۰ نفر از آنها به شکل ویژه هشدار داده شده است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با انتشار این خبر، اعلام کرد: «آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفته است که برای کسانی که پس از این هشدار در خصوص سفر به ترکیه، بلیط هواپیمای خود را لغو کنند، پاداش مالی در نظر گرفته می‌شود. هرچند ترکیه از این «هشدار اسرائیل» خوشش نیامده اما ظاهرا هیچ گزینه دیگری وجود ندارد. 

در بیانیه دوشنبه پیش شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی آمده بود:‌«از چند هفته پیش و حتی بیشتر از زمانی‌که، ایران اسرائیل را برای کشته شدن افسر سپاه پاسداران در هفته گذشته مقصر دانست، نگرانی فزاینده‌ای در دستگاه دفاعی درباره تلاش‌های ایران برای آسیب رساندن به اهداف اسرائیل در سراسر جهان وجود دارد».

شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که هشدار سفر به ترکیه را تشدید می‌کند و تأکید کرد کرد این کشور و دیگر کشورهای هم‌ مرز با ایران، «سطح بالایی از خطر را برای اسرائیلی‌ها در این روزها به همراه دارد».

مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی شده‌اند که این هشدارها به دنبال «تهدید واقعی برای اسرائیلی‌ها» در ترکیه است که البته هیچ توضیحی در این باره ندادند.

پیش از این نیز، رژیم موقت صهیونیستی از ساکنان اراضی اشغالی فلسطین خواسته از انجام سفرهای غیرضروری به امارات و بحرین خودداری کنند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که سرویس‌های امنیتی این رژیم نگرانند ایران قصد داشته باشد ترور یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تلافی کند.

در حالی صهیونیست‌ها نگران انتقام ایران هستد که در پی به شهادت رسیدن شهید صیادخدایی، آمریکایی «نیویورک تایمز» از اعتراف رژیم موقت صهیونیستی به ترور شهید «حسن صیادخدایی» در تهران خبر داده بود.

این روزنامه در گزارش خود نوشت: «سخنگوی نخست‌وزیری اسرائیل از اظهار نظر در مورد این قتل خودداری کرد. اما به گفته یک مقام اطلاعاتی آگاه، اسرائیل به مقامات آمریکایی گزارش داده که عامل این قتل بوده است».

نیویورک تایمز همچنین افزود: «زمان برنامه‌ریزی‌ها برای هدف قرار دادن سرهنگ خدایی احتمالا حداقل به جولای ۲۰۲۱ برمی‌گردد». 

در پی اعتراف صهیونیست‌ها به دست داشتن در ترور شهید «حسن صیادخدایی»، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هشدار داد: «شهدایی که به دست صهیونیست‌ها به شهادت می‌رسند، شهدای بسیار بلندمرتبه و با مقام بسیار والاتری هستند، چراکه به دست بدترین افراد به شهادت رسیده‌اند و ان شاءالله انتقام او را از دشمنان خواهیم گرفت».

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا