بین الملل

هشدار سازمان جهانی بهداشت درخصوص افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا

هشدار سازمان جهانی بهداشت درخصوص افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه گفت افزایش بسیار نگران‌کننده‌ای در زمینه مرگ و میر ناشی از کرونا در سراسر جهان وجود دارد و پیشگیری از انتقال این ویروس هنوز مهم است.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» «تدروس آدهانوم گبریسوس» در وبیناری در این زمینه گفت، یکشنبه گذشته به نشانه گذشت ۲ سال از اعلام وضعیت اضطراری بین‌المللی نگرانی در خصوص بالاترین سطح هشدار شیوع کرونا  بر اساس قوانین بین‌المللی بود.

وی گفت که در آن برهه کمتر از ۱۰۰ مورد ابتلا و هیچ مرگ و میری در خارج از چین گزارش نشده بود، اما دو سال بعد از آن، بیش از ۳۷۰ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۵.۶ میلیون مرگ گزارش شده و ما می‌دانیم که در این زمینه اشتنباه محاسباتی هم صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت:«از ۱۰ هفته پیش که برای اولین بار امیکرون شناسایی شد تقریباً ۹۰ میلیون مورد ابتلا به این سازمان گزارش شده و بیش از موارد گزارش شده در کل سال ۲۰۲۰ است.»

تدروس گبریسوس در ادامه افزود: «اکنون شاهد افزایش بسیار نگران کننده مرگ و میر ناشی از کرونا در بیشتر مناطق جهان هستیم. ما نگران این هستیم که روایتی در برخی از کشورها وجود داشته باشد که به دلیل واکسن‌زدن‌ها و سرایت پذیری بالا و شدت پایین امیکرون دیگر امکان انتقال وجود ندارد .»

او هشدار داد که هیچ چیز نمی‌تواند کاملا درست و قطعی باشد و ممکن است سرایت بیشتر به معنای مرگ و میر بیشتر باشد.

رئیس سازمان جهانی بهداشت افزود که زود است کشوری اعلام کند که تسلیم کرونا شده یا بر آن غلبه کرده است. این ویروس خطرناک است و درست مقابل ما به تکامل خود ادامه می‌دهد.

هشدار سازمان جهانی بهداشت درخصوص افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا

 

گبریسوس گفت  که سازمان جهانی بهداشت از هیچ کشوری بازگشت به دوران قرنطینه را نخواسته، اما از همه کشورها تقاضا دارد با استفاده از هر ابزار و نه صرفا واکسن‌، از خود محافظت کنند.

تدروس گفت: «اگر ندانیم این ویروس چه می‌کند، نمی‌توانیم با آن مبارزه کنیم و جهان باید برای اطمینان از دسترسی همه مردم به واکسن به کار خود ادامه دهد.»

«ماریا ون کرخوف»، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت نیز گفت که بیش از ۲۲ میلیون مورد ابتلا به کرونا در ۷ روز گذشته به این سازمان گزارش شده که عمدتاً ازسویه امیکرون بوده است.

جدیدترین آمار «جانز هاپکینز» نیز نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته حدود نیم میلیون آمریکایی به کرونا مبتلا شدند و حدود ۲۴۰۰ نفر از آن‌ها جان باختند.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته دستکم ۴۹۳ هزار و ۴۱ نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند و این آمار مجموع مبتلایان به کروناویروس در سراسر ایالات متحده را به ۷۴ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۵۰ رسانده است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا