بین الملل

واکنش اردن به تصمیم تل‌آویو درباره مسجدالأقصی

واکنش اردن به تصمیم تل‌آویو درباره مسجدالأقصی

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «هیثم ابو الفول» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن به تصمیم دادگاه رژیم صهیونیستی درباره اعطای اجازه به افراطی‌های صهیونیست برای به جا آوردن آئین تلمودی در صحن‌های مسجدالأقصی واکنش نشان داد.

ابوالفول گفت که به موجب قوانین بین‌المللی، این تصمیم دادگاه  اسرائیل باطل و غیرقانونی است چرا که قانون بین‌المللی، سلطه قضایی اسرائیل بر اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ فلسطین از جمله قدس شرقی را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را نقض آشکار مصوبات بین‌المللی مربوط به قدس از جمله قطعنامه‌های شورای امنیت می‌داند که در آن بر ضرورت حفظ وضعیت شهر قدس تأکید شده است.

وی با اشاره به اینکه این تصمیم دادگاه اسرائیل نقض خطرناک وضعیت تاریخی و موجود مسجدالأقصی است، تأکید کرد که قانون بین‌المللی، سلطه قضایی اسرائیل بر قدس اشغالی را به رسمیت نمی‌شناسد.

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین درباره سرانجام تداوم اجازه به افراطی‌های صهیونیست برای یورش به مسجدالأقصی هشدار داد و تأکید کرد که این مسجد مقدس، یک مکان عبادی مخصوص مسلمانان است و اداره اوقاف قدس و امور مسجدالأقصی نیز یک نهاد قانونی مسئول اداره امور این حرم مقدس است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا