بین الملل

واکنش رئیس رژیم صهیونیستی به تهدیدهای وزرای تندرو علیه نتانیاهو

واکنش رئیس رژیم صهیونیستی به تهدیدهای وزرای تندرو علیه نتانیاهو

به گزارش یولن «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) متعهد به حمایت از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در مسیر دستیابی به توافق تبادل اسرا و آتش‌بس شد.

طبق گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، هرتزوگ در این باره گفت: من به نتانیاهو گفتم که اگر برای آزادی افراد ربوده شده (اسرای صهیونیست در نوار غزه) به توافق برسد، از او حمایت خواهم کرد.

به نقل از ایسنا هرتزوگ پس از آن از نتانیاهو اعلام حمایت کرد که در پی اظهارات جمعه شب رئیس جمهور آمریکا درباره پیشنهاد جدید به جنبش حماس، «بتسلئیل اسموتریچ» و «ایتامار بن گویر» وزرای تندرو کابینه رژیم صهیونیستی بار دیگر نخست‌وزیر این رژیم را تهدید به سرنگونی در صورت موافقت با توافق تبادل اسرا کردند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب گفت، رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل‌آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت: «اسرائیل یک پیشنهاد جامع ارائه داده است. این یک نقشه راه است که به آتش‌بس پایدار و آزادی تمام اسرا منجر خواهد شد. این پیشنهاد از طریق قطر به حماس تحویل داده شده است.»

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا