سلامت

وزیر بهداشت: دولت سیزدهم در صدد رفع بی‌عدالتی در حوزه بهداشت و درمان است

وزیر بهداشت: دولت سیزدهم در صدد رفع بی‌عدالتی در حوزه بهداشت و درمان است

به گزارش خبرنگار یولن، بهرام عین‌اللهی، روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح احداث بیمارستان جدید شهید مفتح ورامین در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان ورامین از نظر تاریخی و نقش اثرگذار و سازنده خود در انقلاب اسلامی با قیام خونین ۱۵ خرداد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ولی با وجود جایگاه ویژه این منطقه، امکانات درمانی و بیمارستان آن متناسب با رشد جمعیت و جایگاه پیشرفت نداشته است.
وی افزود: این شهرستان از دو بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد تأمین اجتماعی و بیمارستان قدیمی ۱۲۰ تختخوابی شهید مفتح برخوردار است که به هیچ عنوان نمی‌تواند جوابگوی نیاز منطقه باشد.
وی تأکید کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم در تحقق عدالت اجتماعی، رفع نابرابری و بی‌عدالتی در حوزه بهداشت و درمان است از این رو تلاش می‌شود تا اجرای طرح‌های بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف کشور از جمله جنوب تهران و شهرستان ورامین با سرعت بیشتری دنبال شود.
عین‌اللهی گفت: در جریان بازدید امروز از بیمارستان در حال احداث اسلامشهر، این پروژه از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردار شده و فاز اول آن تا ۲۲ بهمن امسال و فاز دوم آن تا شهریور سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: پروژه بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مفتح ورامین از سال ۱۳۹۸ آغاز شده ولی تا فروردین ماه امسال پیشرفت فیزیکی چندانی نداشت.
وی گفت: با تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای این پروژه و الزام پیمانکار به افزایش نیروی انسانی و شیفت کاری، تلاش می‌شود سرعت اجرای بیمارستان شهید مفتح ورامین افزایش یافته و تا ۳ ماه آینده با بازدید میدانی مجدد، روند اجرای این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی تأکید کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مدیران دولت سیزدهم، همگی مدیران میدانی هستند و با پیگیری مستمر تلاش می‌شود تا این طرح تا سال آینده به اتمام رسد.
وزیر بهداشت با حضور در بخش اورژانش و مراقبت‌های ویژه، در جریان روند ارائه خدمات درمانی به بیماران قرار گرفت.
شهرستان ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا