بین الملل

وزیر خارجه فرانسه به اوکراین رفت

وزیر خارجه فرانسه به اوکراین رفت

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، در شرایطی که حمایت‌های غرب از کی‌یف و فشارهای آنها علیه مسکو ادامه دارد، وزیر خارجه فرانسه به اوکراین سفر کرد.

«کاترین کولونا» وزیر خارجه جدید فرانسه که روز دوشنبه (امروز) خود را به اوکراین رسانده است، به «بوچا» در حومه شمالی پایتخت این کشور رفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کولونا در بازدید از این منطقه اوکراین کشتار «غیرنظامیان در بوچا» را محکوم کرد.

وزیر خارجه فرانسه پس از حضور در یک کلیسیا ارتدوکس در بوچا به خبرنگاران حاضر گفت: «این (کشتار غیرنظامیان در بوچا) هرگز نباید اتفاق می‌افتاد و نباید هرگز تکرار شود».

وی با بیان اینکه فرانسه در کنار قربانیان «جنایات روسیه در اوکراین» قرار دارد، افزود که پاریس «هر چه در توان دارد برای احیای صلح» انجام خواهد داد.

وزیر خارجه فرانسه به اوکراین رفت
سفر وزیر خارجه فرانسه به «بوچا»

 

کاترین کولونا با اشاره به اینکه «فرانسه اولین کشوری» بود که به وقایع بوچا پاسخ داد، به اعزام نیروهای ژاندارمری فرانسوی به بوچا همراه با بازرسان اوکراینی برای «تحقیقات درباره جنایات جنگی احتمالی» در این منطقه اشاره کرد.

مقام‌های اوکراین، فرانسه و دیگر کشورهای غربی بارها ادعا کرده‌اند که روسیه در بوچا مرتکب «جنایت جنگی» و کشتار غیرنظامیان شده اما روسیه به شدت این اتهام زنی‌ها را رد کرده است.

وزیر خارجه فرانسه در سفر به بوچا ابراز امیدواری کرد که روند «تحقیقات قانونی هر چه سریعتر تکمیل شود تا خانواده‌ها بتوانند عزیزان خود را در قبرهای مناسب ببینند».

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، از زمان آغاز جنگ روسیه با اوکراین کولونا ارشدترین مقام فرانسوی است که به این کشور سفر کرده است.

بنا بر اعلام وزارت خارجه فرانسه، کولونا قرار است در این سفر با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور و دمیترو کولبا همتای اوکراینی خود دیدار و درباره «محاصره بنادر اوکراینی توسط روسیه و تاثیرات آن روی امنیت غذایی جهان» گفت‌و‌گو کند.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا