اخبار روز

وزیر نیرو: عدالت در توزیع آب اولین اصل در اجرای پروژه‌هاست/ مردم به دنبال حل مشکلات هستند

به گزارش یولن از شهرکرد، علی‌اکبر محرابیان صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: عدالت در توزیع آب اولین اصل برای اجرای پروژه‌های انتقال آب است.

وزیر نیرو ادامه داد: قوانین هم روشن و شفاف است که با رعایت آن نباید اختلافی باشد.

وی افزود: مهمترین عنصر برای بهره‌بردن مردم از این موهبت الهی تدبیر، حفظ وحدت و در واقع بحث‌های کارشناسی است و بردن این موضوع در بین مردم سود و فایده‌ای ندارد.

محرابیان اضافه کرد: نارضایتی‌هایی وجود دارد که ناشی از سوءتدبیرها، تصمیم نگرفتن در زمان خودش، عدم شفافیت در تصمیم‌گیری‌ها است و همین موضوع سبب ایجاد انتظاراتی در بین مردم شده است.

وی عنوان کرد: نمی‌توان انکار کرد که میزان تقاضا برای آب بالا و در مقابل به دلیل کاهش بارش‌ها جوی سرانه آب به شدت کاهش پیدا کرده است.

وزیر نیرو با تأکید بر اینکه نباید بارگذاری‌ها روی منابع آبی نامتعادل باشد، گفت: این عدم تعادل سبب ایجاد مشکلات محیط‌زیستی، از بین رفتن سفره‌های زیرزمینی و عدم اجابت خواسته‌های مردم می‌شود.

پرهیز از بارگذاری‌های جدید در مناطقی که مشکل آب داریم

وی افزود: در نقطه‌ای که امکان تأمین آب نداریم بارگذاری جدید ایجاد می‌کنیم و مسکن‌های چند هزارتایی می‌سازیم و صنایع را بی‌جهت گسترش می‌دهیم و توقعات بی‌جا و بلندپروازانه ایجاد می‌کنیم و این موضوعات سبب ایجاد مشکلاتی می‌شود.

محرابیان اضافه کرد: باید یک تدبیر ملی اندیشیده و با رعایت اصول علمی و کارشناسی اشکالات گذشته برطرف شود.

مردم به دنبال حل مشکلات هستند

وی ادامه داد: همه از تصمیمات غلط متضررند چرا که مردم به دنبال حل مشکلات هستند و معجزه نمی‌خواهند، آب محدود است و باید با عدالت توزیع شود.

انتهای پیام/۶۸۰۲۴/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا