کرمانشاه

٢١٠ دوره آموزشی در قالب «طرح تابستانه مهارت» در کرمانشاه برگزار شد 

٢١٠ دوره آموزشی در قالب «طرح تابستانه مهارت» در کرمانشاه برگزار شد 

عزیز نوری در گفتگو با خبرنگار یولن کرمانشاه، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تابستانه مهارت، تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و تبلیغات زیادی در استان کرمانشاه از طریق صدا و سیما و همچنین از طریق جراید و نصب بنر در شهرستان‌های مختلف استان کرمانشاه شد.

وی افزود: ماحصل آن اجرای دوره‌های آموزشی در بخش‌های دولتی و خصوصی بود که تعداد ٨۴ دوره را با ۴٠۶ نفر متقاضی و عملکرد نفر ساعت ٣٩ هزار و ۵۶١ نفر ساعت در بخش خصوصی داشتیم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: در بخش دولتی دوره‌های بیشتری برگزار شد چرا که در بخش دولتی آموزش‌ها رایگان بود اما در بخش خصوصی ۵٠ درصد از شهریه‌ها را اخذ کردند.

وی گفت: تعداد ثبت‌نامی ها یک هزار و ۵٨۵ نفر و عملکرد نفر ساعت ١٢۴ هزار و ٧٢٢ نفر ساعت بود که جمعا تعداد ٢١٠ دوره در بخش خصوصی و دولتی اجرا شد.

این مسئول عنوان کرد: انتظار داریم خانواده‌ها بیشتر به موضوع مهارت آموزی بپردازند و فرصتی ایجاد شود تا به عنوان مثال دانشجوی رشته حقوق دارای مهارت برق خودرو و یا دانشجوی رشته فیزیک دارای مهارت موبایل باشد.

وی ادامه داد: این مهارت‌ها می‌توانند در زمان دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه آزاد زمینه ساز تأمین هزینه‌های دانشگاه و یا هزینه‌های شخصی فرد باشند.

نوری تأکید کرد: فردی که دارای مهارت باشد در هر نقطه‌ای می‌تواند مهارت‌ خود را تجاری سازی کند و منبع و منشأ درآمد برای وی باشد.

۴۶

مجله خبری یولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا