اجتماعی

پیش‌بینی هوای تهران طی پنج روز آینده

پیش‌بینی هوای تهران طی پنج روز آینده

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران، طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها به‌ویژه بعد از ظهر و شب همراه با افزایش باد و در ارتفاعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

از فردا تا چهارشنبه ( ۲۷ تا ۲۹ شهریور) در بعضی ساعت‌ها وزش باد نسبتا شدید تا شدید در نواحی غربی، جنوبی و ارتفاعات مورد انتظار است و گاهی رخداد باد با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید به‌ویژه در نیمه‌جنوبی و نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود. فردا و پس فردا رگبار پراکنده باران گاهی مه و کاهش دید با احتمال رعد و برق در ارتفاعات شمال شرقی مورد انتظار است.

امروز و فردا عدم تغییرات محسوس دما و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه کاهش نسبی دما در بیشتر نواحی استان پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا( ۲۷ شهریور) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۲۸ شهریور ) صاف، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران دمای هوای تهران در شبانه روز گذشته در گرم‌ترین لحظات روز به ۳۰.۱ درجه سلسیوس رسید که این خنک‌ترین دمای طول «روز» پایتخت از ابتدای تابستان تاکنون بوده است.

۲۳۳۲۳۶

مجله خبری یولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا