زنجان

پیشتازی استان زنجان در اجرای طرح‌های مسکن ملی

پیشتازی استان زنجان در اجرای طرح‌های مسکن ملی

بهزاد کردلو، رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در زنجان، با بیان اینکه در قانون جهش مسکن، ساخت ۴ میلیون مسکن طی چهار سال در کشور تعیین و ابلاغ شده است، اظهار داشت: سهم ابلاغی برای ساخت مسکن از محل طرح نهضت ملی مسکن برای استان زنجان بیش از ۷۰ هزار واحد برای چهار سال تعیین شده است.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: همچنین ۲۰ هزار واحد از این تعداد، سهم بخش روستایی است که در این میان سالانه ۵ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان ساخته خواهد شد.

وی افزود: ۱۲ هزار واحد مسکونی هم برای بخش خود مالکی و ۹ هزار واحد مسکونی نیز بخش بافت فرسوده اختصاص داده شده است.

کردلو با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۴۰  پروژه در دست اجرا است، ادامه داد: بیشتر این پروژه ها در مناطق شرق و غرب زنجان در دست اجرا است.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه تاکنون ۲۱ پروژه در شهر زنجان موفق به انعقاد مشارکت مدنی با بانک شده اند، گفت: میزان این تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است.

وی با بیان اینکه تسهیلات بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تخصیص می‌یابد، متذکر شد: تسهیلات در چهار مرحله به پروژه‌ها تزریق می‌شود، در مرحله فونداسیون ۱۰ درصد، اتمام سازه ۴۰ درصد، اتمام سفت کاری ۲۵ درصد و اتمام نازک کاری هم ۲۵ درصد تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: تاکنون ۲۸ پروژه نهضت ملی مسکن در استان تسهیلات بانکی را اخذ کردند.

انتهای پیام/۲۳۰۸


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا