اخبار بورس

پیشکسوت معروف بازار سرمایه چه سهامی در پرتفوی خود دارد؟

پیشکسوت معروف بازار سرمایه چه سهامی در پرتفوی خود دارد؟

به گزارش یولن، سهامداران هر شرکت در یک دسته بندی به سهامداران عمده و خرد تقسیم بندی می شوند. سهامداران عمده سهامدارانی هستند که دارای بیش از یک درصد از سهام شرکت می باشند و در سایت TseTmc در بخش سهامداران هر سهم نام آن ها نمایش داده می شود.

در یک تقسیم بندی دیگر سهامداران عمده به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم بندی می شوند. سایت TseTmc در قسمت مربوط به سهامداران حقوقی نام شرکت ها را اعلام می کند اما در رابطه با سهامداران حقیقی عمده از آن ها با عنوان شخص حقیقی یاد می کند و اسامی این سهامداران عمده حقیقی نامشخص است. 

سهامداران عمده حقوقی دلایل مختلفی برای حضور در یک سهم دارند ولی بیشتر سهامداران عمده حقیقی به منظور کسب سود بعضا اقدام به خرید سنگین یک سهم می کنند و بعضا نام آن ها در لیست سهامداران عمده مشاهده می شود.

یولن قصد دارد تا با توجه به اسناد و مدارک موجود، به معرفی سهامداران عمده حقیقی هر نماد بپردازد. این هفدهمین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی می باشد. با ما همراه باشید.

سهامداران عمده حقیقی ستران چه کسانی هستند؟

هنگامی که در سایت TSETMC نماد ستران که مربوط به شرکت سیمان تهران می‌باشد را جستجو کنید و به بخش سهامداران آن مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

 دو شخص حقیقی در بین سهامداران ستران دیده می‌شود. یکی ۲۷ میلیون سهم معادل ۱.۵۴ درصد و دیگری ۱۸ میلیون سهم معادل ۱ درصد از کل سهام شرکت سیمان تهران را در اختیار دارد.
طبق تصویر زیر، سهامدار اول سیدصادق موسوی و سهامدار دوم علیرضا عسگری مارانی پیشکسوت بازار سرمایه است.

 

پیشکسوت بازار سرمایه چه سهامی در پرتفوی خود دارد؟

مطابق آنچه در سایت بورس تریدر وجود دارد، به نظر می‌رسد که این پیشکسوت بازار سرمایه سهام نماد‌های دسانکو، تپسی و افرا را نیز در پرتفوی خود دارد. عسگری مارانی ۲۴.۱ میلیون سهم معادل ۱.۴۹ درصد از دسانکو، ۵۰.۵ میلیون سهم معادل ۲.۰۴ درصد از تپسی و ۲۰.۹ میلیون سهم معادل ۳.۳۴ درصد از افرا را در سبد سهام خود دارد.

  • آشنایی با سهامداران عمده حقیقی هر روز ساعت ۱۰ صبح از سایت یولن. باقی مطالب را از اینجا بخوانید.

 

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا