زنجان

کتابخانه مرکزی جزو مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری قرار می‌گیرد

کتابخانه مرکزی جزو مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری یولن از زنجان، محسن افشارچی، استاندار زنجان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ضمن اشاره به اینکه اولویت استانی ساخت کتابخانه مرکزی است، اضافه کرد: این بار کتابخانه مرکزی را جزو مصوبات سفر دوم قرار می‌دهیم.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه ما امروز با چندین پروژه مواجه هستیم که مشکل اعتباری دارند، گفت: متاسفانه در بحث ماده ۲۳ نیز برای اغلب پروژه‌ها مواجه هستیم، ولی تمرکز کرده‌ایم که مشکلات در این حوزه حل شود.
وی با تأکید بر اینکه موضوع اولویت‌دارتر از ساخت ساختمان افزایش سرانه مطالعه در استان است، تصریح کرد: امروز مسئله این است که یک رقیب برای کتابخانه‌ها پیدا شده که سرانه مطالعه مردم را می‎خورد.
افشارچی با اشاره به اینکه اصلی ترین کار کتابخانه‌های عمومی باید باشد که شاخص این باشد که میزان مطالعه چقدر بوده است و دغدغه اصلی کتابخوانی باشد، افزود: برای افزایش سرانه مطالعه می‌توانیم یک maker space داشته باشیم.
افشارچی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی باید برای خودش شاخص تعیین کند و برای ارتقای آنها تلاش کند، اضافه کرد: باید بدانیم امروز به لحاظ شاخص مطالعه و یا همان تعداد ساختمان در چه وضعیتی قرار داریم که در یک سال بعد در یک جایگاه دیگر باشیم.
استاندار زنجان با بیان اینکه در حوزه روستایی ما مشکل اعتباری برای کار فرهنگی نداریم، افزود: برنامه‌ریزی برای ۳۵ کتابخانه که در روستاهاست باید با هماهنگی ارشاد انجام شود.
وی درباره نیم درصد سهم شهرداری‌ها نیز گفت: در کل دنیا به این شکل است که یکی از کارهای فرهنگی شهرداری مدیریت کتابخانه‌ها و سر و سامان دادن به آن است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا