فرهنگ و هنر

کتاب «بانوی ملکوت» با نگاهی به زندگی حضرت معصومه(س) به چاپ ششم رفت

کتاب «بانوی ملکوت» با نگاهی به زندگی حضرت معصومه(س) به چاپ ششم رفت

به گزارش یولن، کتاب «بانوی ملکوت (نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س))» اثر آیت‌الله علی کریمی جهرمی به همت موسسه بوستان کتاب در ۱۶۴ صفحه منتشر شد.

این اثر، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن در اخبار به بررسی ابعاد مختلف از حیات طیبه کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س) می‌پردازد و خاتمه کتاب ذکر و یاد جور نشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل بیت است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر قرین سعادت ابدی شده‌اند.

کتاب «بانوی ملکوت» با نگاهی به زندگی حضرت معصومه(س) به چاپ ششم رفت

برخی از مهم‌ترین مباحث این اثر عبارتند از: شباهت حضرت معصومه(س) به حضرت زینب(س)، بیت النور یا محراب عبادت حضرت معصومه(س)، کرامت حضرت معصومه(س)، توسل به آن حضرت، تکریم حریم قم و حضرت معصومه(س)، اهتمام شیعه به زیارت حضرت معصومه(س) و تواضع بزرگان در آستانه آن حضرت.

برشی از اثر

* تواضع بزرگان در آستانه حضرت فاطمه معصومه(س)

جلالت قدر و عظمت حضرت فاطمه معصومه از مسلمات است و مورد هیچ‌گونه ابهام و اجمال و یا سخن اشکال نیست، از این رو از روسای مذهب و زعمای دین، در همه اعصار برای آن بانوی آسمانی احترام فوق‌العاده قائل بوده و هستند و همگی در برابر آستان با عظمت و جلالش سر تعظیم فرود می‌آورند و تشرف به حرم مطهر آن حضرت را افتخار خود دانسته و به بوسیدن اعتاب به آن حضرت، سرفرازند و زیارت وی را مایه سعادت و خوشبختی دو جهان و نجات و رهایی خویشتن از عذاب الیم الهی می‌دانند‌.

کتاب «بانوی ملکوت» با نگاهی به زندگی حضرت معصومه(س) به چاپ ششم رفت

از جمله این بزرگان، آیت‌الله العظمی بروجردی بود که شخصیت بزرگ جهانی بود و زعیمی بلامنازع و تقریباً متفق علیه به شمار می‌رفت. یکی از اعلام از حواریون آن زعیم بزرگ نقل می‌کردند که صحبت این بود که ابن سعود در سفر به تهران برای ملاقات با ایشان به قم بیاید، آقا نپذیرفتند و موافقت نکرده، فرمودند: چون اگر به قم بیاید، به زیارت حرم حضرت معصومه(س) نمی‌رود و این توهین به آن حضرت است که با من ملاقات کنند، ولی به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نرود.

علاقه‌مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به این نشانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا