قزوین

کشف لوازم قاچاق نگهداری از حیوانات به ارزش ۸ میلیارد در قزوین

کشف لوازم قاچاق نگهداری از حیوانات به ارزش ۸ میلیارد در قزوین

به گزارش خبرگزاری یولن از قزوین، سردار علی ابراهیمی اظهار کرد: در پی مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق و جلوگیری از ترویج فرهنگ منحط غربی و غرب زدگی و تهاجم فرهنگی دشمن در خصوص نگهداری از سگ های تزئینی و سگ گردانی و با توجه به خطرات ناشی از انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و همچنین گلایه ها و اعتراضات مردمی در این رابطه، مراتب در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای طرح جمع آوری محصولات نگهداری از سگ های تزئینی در پت شاپ ها و فروشگاه های عرضه این محصولات در سطح شهرستان قزوین از چندین واحد صنفی توسط مأموران این پلیس، بازرسی شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: در بازرسی انجام شده از این واحدهای صنفی، ۳ هزار و ۷۵۷ قلم انواع محصولات خارجی قاچاق نگهداری از حیوانات تزئینی و پنج هزار و ۳۲۹ قلم داروی انسانی که برای این حیوانات استفاده می شود کشف و ضبط شد.

سردار ابراهیمی با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را بیش از  ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، تصریح کرد: در این رابطه ۴ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان قزوین در پایان از شهروندان خواست درصورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرمجاز در قالب جرایم اقتصادی، احتکار کالا و یا تهیه و توزیع کالاهای قاچاق توسط افراد سودجو، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

پایان پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا