کرمان

۴۸ هزار معلم جدید در کشور از اول مهر وارد مدارس می‌شوند

۴۸ هزار معلم جدید در کشور از اول مهر وارد مدارس می‌شوند

به گزارش یولن از کرمان، رضا مرادصحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور پیش از ظهر امروز در مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان کشور در ارتباط ویدیوکنفرانس با اعضای این جلسه اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان وظیفه دارد، مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این دانشگاه را دنبال کنند.

وی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی را از اولویت‌های دانشگاه فرهنگیان برشمرد و گفت: به ازای هر ۲۰ دانشجو باید یک استاد باشد در حالی که هم‌اکنون به ازای هر ۱۰۰ دانشجو یک استاد داریم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور عنوان کرد: ۵۰ ممیز دو درصد برگزیدگان کنکور را جذب می‌کنیم، اما فضاهای ما مانند پادگان است و دانشگاه فرهنگیان گرچه باید مطابق رسالت و قانون شبانه‌روزی باشد، اما فضایی برای این کار در اختیار نداریم.

مرادصحرایی ابراز کرد: دست دانشگاه‌های مادر مانند دانشگاه شهید باهنر کرمان باید در دست دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد تا از ظرفیت موجود استفاده شود.

وی اضافه کرد: ۲۵ هزار معلم آماده داریم که از اول مهر سر کلاس درس هستند و از ورودی‌های سال ۹۸ هم ۲۳ هزار نفر از دانشگاه خارج و وارد کلاس درس می‌شوند و دو ترم باقی‌مانده تحصیلی خود را همزمان با تدریس در مدرسه به پایان می‌رسانند، بنابراین ظرفیت پذیرش دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان نسبت به سال گذشته دو برابر می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: مطابق پیش‌بینی انجام گرفته به‌زودی طرح منطقه‌بندی دانشگاه فرهنگیان انجام که بر اساس آن هر منطقه و یا هر استان یک دانشگاه فرهنگیان و به جای پردیس‌های پراکنده یک دانشگاه جامع با عنوان دانشگاه تعلیم و تربیت و یا دانشگاه تربیت معلم خواهیم داشت.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا