سلامت

۸۱ هزار نفر در شهرستان رشت دُز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده اند

به گزارش خبرنگار یولن، علی فتح اللهی روز دوشنبه در ستاد کرونای شهرستان رشت اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۴۶۹ دز واکسن در شهرستان رشت تزریق شد که از این تعداد ۶۸۲ هزار و ۷۶۰ نفر دز یک و  ۴۸۹ هزار و ۷۰۹ نفر دز ۲ واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه ۵۷ هزار و ۶۴۶ دانش آموز شهرستان رشت دز نخست و ۱۸ هزار و ۲۷۹  دانش‌آموز نیز دز ۲ واکسن کرونا را دریافت کرده اند، اضافه کرد: به این ترتیب ۸۷ درصد دانش آموزان دُز اول و ۳۱ درصد نیز دز دوم را دریافت کرده اند.

فرماندار رشت خاطر نشان کرد: در آمار مربوط به واکسیناسیون با لحاظ جمعیت بالای ۱۲ سال به بالا، ۸۶ درصد دز یک و ۶۲ درصد دز ۲ واکسن کرونا را در شهرستان رشت دریافت کرده اند.

فتح اللهی با بیان اینکه به زودی شاهد بازگشایی مدارس خواهیم بود، اظهار داشت: پیش نیاز حضور دانش آموزان و معلمان، تزریق هر ۲ دز واکسن و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی است.

وی در ادامه با  اشاره به راه اندازی دومین مرکز شبانه روزی شهر رشت طی هفته گذشته با همت سپاه ، بسیج و مرکز بهداشت شهرستان رشت افزود: ۲ پایگاه فعال شبانه روزی در رشت با استقبال مردم مواجه هستند ضمن اینکه در زمان حاضر ۸۵ پایگاه‌ واکسیناسیون در شهرستان رشت فعال است.

 فرماندار رشت با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در کنار واکسیناسیون برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان رشت به حدود ۶۸ درصد رسیده است.

فتح اللهی با اشاره به بازدید از ۲ هزار و ۱۲۳ واحد صنفی طی هفته گذشته اظهار داشت: در طی بازدیدها  ۱۱۹ اخطار ارائه و ۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل ها پلمب شد.

بر اساس آخرین ارزیابی نرم افزار ماسک، شهرستان رشت در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد. 

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا