بین الملل

کاروان لجستیک ائتلاف آمریکایی در عراق هدف قرار گرفت

کاروان لجستیک ائتلاف آمریکایی در عراق هدف قرار گرفت

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، یک کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی ضد داعش بعد از ظهر امروز (شنبه) در استان المثنی، واقع در جنوب عراق هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت.

به نوشته وبگاه المعلومه، هنوز از میزان تلفات مادی و یا جانی احتمالی این انفجار خبری منتشر نشده و گروهی نیز مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است. انفجارهایی که در یک ماه جاری بار دیگر تعداد آن‌ها رو به فزونی رفته است.

به گفته منابع عراقی این کاروان‌ها با عبور از مرز کویت وارد جنوب عراق شده و تجهیزات مورد نیاز نظامیان آمریکایی مستقر در عراق را حمل می‌کنند. ائتلاف آمریکایی برای در امان ماندن از این حملات و انفجارهای کنار جاده‌ای برای انتقال تجهیزات خود از شرکت‌های بومی عراقی کمک می‌گیرد.

هفته گذشته نیز در ۲۵‌ام و ۲۶‌ام فروردین دو کاروان لجستیکی، یکی در استان بابل و دیگری در استان بغداد هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفتند.

پس از مصوبه پارلمان عراق درباره خارج کردن نظامیان بیگانه از خاک این کشور و تعلل بغداد در این امر، کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند.

گروه‌های عراقی تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

 پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نائب‌ رئیس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا