بین الملل

۴۲۰۰ آمریکایی در ۲۴ ساعت قربانی کرونا شدند

۴۲۰۰ آمریکایی در ۲۴ ساعت قربانی کرونا شدند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۴۱۰ هزار و ۸۷۵ نفر دیگر، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده به ۷۵ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۹۲۵ نفر رسیده است.

۴۲۳۷ آ مریکایی در یک شبانه روز بر اثر کرونا جان باختند

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته نیز، دست‌کم چهار هزار و ۲۳۷ نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار کلی قربانیان این ویروس در این کشور به ۸۹۰ هزار و ۹۲۸ نفر رسید.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز» نیز گزارش کرد که تاکنون دست‌کم ۷۶ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۲۰۲ نفر در سراسر آمریکا به کرونا آلوده شده‌اند و ۹۱۳ هزار و ۹۲۴ نفر از آن‌ها نیز جان خود را از دست‌ داده‌اند.

آمریکا در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز تاکنون ۳۸۱ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۴۹۶ نفر از مردم جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و پنج میلیون و ۶۸۹ هزار و ۴۹۶ نفر نیز در سراسر جهان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد.

 روند صعودی موارد ابتلا به کرونا و فوتی‌های مرتبط با این ویروس در ایالات متحده آمریکا در پی تسریع شیوع سویه «اومیکرون» در سراسر این کشور بوده است و وضعیت شیوع این سویه در ایالات متحده و سوء مدیریت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در مقابله با کرونا، نارضایتی عمومی را در بین آمریکایی‌ها افزایش داده است.

کمبود شدید نیروی کرونا با شیوع اومیکرون

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که  آشفتگی در ایالات متحده به ویژه در نظام بهداشت عمومی و شهرهای کوچک همزمان با افزایش شیوع سویه کرونای اومیکرون و بیماران وهمچنین کمبود شدید نیروی کار ادامه دارد.

گستردگی شیوع کرونا در سراسر آمریکا همچنین موجی از نگرانی را در بین آمریکایی‌ها به وجود آورده است به طوریکه اکثر قریب به اتفاق آمریکایی‌هایی که توسط «مرکز تحقیقات روابط عمومی نورک» و خبرگزاری «آسوشیتد پرس» مورد نظرسنجی قرار گرفتند، معتقدند که برای همیشه یا حداقل برای مدت طولانی درگیر کرونا خواهند بود.

مسئله قابل توجه درباره روند صعودی آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و فوتی‌های این ویروس در ایالات متحده این است که ایالات متحده از جمله کشورهایی است که در زمینه تحقیق و تولید واکسن کرونا از جایگاه برتری در جهان برخوردار است اما بسیاری از مردم این کشور حاضر به استفاده از واکسن نیستند.

اخیراً روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارش کرد که جهش سویه اومیکرون ده‌ها میلیون آمریکایی را بیمار کرده و بیمارستان‌ها مملو از جمعیت است. در روزهای اخیر ایالات بیشتری با شدت بیشتر شیوع کرونا مواجه شده‌ و ایالات متحده همچنان شمار بیشتری از عفونت‌ها را در روز نسبت به هر موج قبلی شناسایی می‌کند و برخی از ایالت‌های غربی و جنوبی این کشور همچنان شاهد افزایش شدید ابتلاها هستند.

روزنامه «وال استریت ژورنال» نیز گزارش داد که سویه اومیکرون در حال آسیب رساندن به بیمارستان‌های ایالات متحده در مقیاسی است که قبلاً در همه‌گیری دو ساله دیده نشده بود.

در بخش‌هایی از گزارش این روزنامه آمده است که اینک بیمارستان‌ها در مناطقی که موج اومیکرون شروع به کاهش کرده اعلام کرده‌اند که قادر به ادامه فعالیت نیستند و تلفات فیزیکی و عاطفی برای پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان بیمارستان افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا