بین الملل

۷۰ درصد مسلمانان انگلیسی رفتارهای اسلام‌ستیزانه را در محل کار تجربه کرده‌اند

۷۰ درصد مسلمانان انگلیسی رفتارهای اسلام‌ستیزانه را در محل کار تجربه کرده‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، از هر ۱۰ مسلمانی که در انگلیس مشغول به کار است، هفت نفر از آنها گفته‌اند که نوعی برخورد  اسلام ستیزانه را تجربه کرده‌اند.

بر اساس نظرسنجی که موسسه «ساوانتا کامرس» انجام داده و نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شده، رفتارهای اسلام ستیزانه در اروپا و انگلیس طی دوره اخیر افزایش داشته است.

این نظرسنجی بین ۱۵۰۳ مسلمان انگلیسی و در روزهای ۲۲ آوریل تا ۱۰ می انجام شده است. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مسلمانان سیاه پوست انگلیسی شاهد رفتارهای بدتری در مقایسه با دیگر مسلمانانان بوده‌اند.

در حالی که رفتار تبعیض آمیز با تمام مسلمانان در انگلیس ۳۷ درصد گزارش شده این آمار میان مسلمانان سیاهپوست تا ۵۸ درصد افزایش داشته است.

جامعه مسلمانان انگلیس بار سنگین بحران هزینه‌های زندگی در این کشور را احساس کرده به طوری که ۵۴ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کرده‌اند که تامین مخارج اولیه خانوارهایشان در مقایسه با ۵ سال پیش به چالشی بزرگ تبدیل شده است.

چندی پیش نیز گزارشی درباره اسلام هراسی در انگلیس منتشر شده بود که نشان می‌داد مسلمانان انگلیس، جزو گروه‌هایی هستند که با بیشترین تبعیض‌ها مواجهند.

تجزیه و تحلیل «دانشگاه بیرمنگام» و داده‌های موسسه «یوگو» نشان داد که ۲۵.۹ درصد از مردم انگلیس که اکثریت آن از طرفداران حزب محافظه کار و برگزیت هستند دیدگاه‌های تبعیض آمیز علیه مسلمانان دارند و مردم این کشور به مسلمانان نگاه تبعیض‌آمیز تری نسبت به ادیان دیگر دارند.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا