سلامت

آزمایش کرونای ۲۴ درصد مراجعان در استان سمنان مثبت است

آزمایش کرونای ۲۴ درصد مراجعان در استان سمنان مثبت است

به گزارش خبرنگار یولن، سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در نشست مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان در سال کوثر استانداری بیان کرد: در حال حاضر ۴چهار مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان فعال است و واکسیناسیون در تمامی ‌ مراکز بهداشتی خدماتی انجام می شود.

وی افزود:  از ۶۵۳ فرد مثبت کرونایی در هفته گذشته، ۵۴۶ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۰۷ نفر در بیمارستان های استان سمنان بستری هستند که از این تعداد ۲۳ نفر در بخش آی سی یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

استاندار سمنان ادامه داد: تاکنون ۹۴.۹ درصد از شهروندان استان سمنان دز اول، ۸۹.۷ درصد دز دوم و ۶۳.۲ درصد مردم دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

هاشمی با بیان برگزاری مستمر جلسات ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: با توجه‌ به تاکید ستاد ملی کرونا بر بازگشایی مدارس، جلسات شورای آموزش پرورش و کمیسیون‌ دانشجویی در دانشگاه ها به صورت مستمر برای مدیریت امور در حال برگزاری است.

استاندار سمنان یادآورشد: پژوهش علمی انجام شده در خصوص میزان‌ تاثیر واکسیناسیون با جامعه آماری ۱۱۸  هزار نفری توسط دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود در آینده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا ارائه می شود.

هاشمی با اشاره به فعالیت تیم های سیار واکسیناسیون کرونا در ایام عزاداری تصریح کرد: هشت بیمارستان دولتی و ۲ بیمارستان خصوصی با مجموع یکهزار و ۸۷۲ تخت بیمارستانی در استان سمنان فعال است.

وی اضافه کرد: در استان سمنان ۱۷۷ تخت متعلق به بخش های آی سی یو و مراقبت های ویژه فعال است.

استاندار سمنان ابرازداشت: ستاد فرعی مدیریت مقابله با کرونا در بخش های استان با محوریت بخشداران به منظور مدیریت بهتر امور در بحث بازگشایی مدارس فعال شده و بازدید و سرکشی در این حوزه به صورت مستمر در حال انجام است.

در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان سمنان، شهرستان های دامغان و سرخه از نارنجی به قرمز، مهدیشهر از زرد به قرمز و گرمسار از نارنجی به زرد تغییر وضعیت دادند. 

در حال حاضر شهرستان‌های دامغان، مهدیشهر و سرخه قرمز، شهرستان های سمنان، شاهرود و آرادان نارنجی و شهرستان های گرمسار و میامی زرد کرونایی هستند. /

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا