کرمان

آغاز عملیات اجرای بهسازی مسیر جاده شهداد-نهبندان

آغاز عملیات اجرای بهسازی مسیر جاده شهداد-نهبندان

به گزارش یولن از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمان افزود: از ماه‌ها قبل به طور مستمر با برگزاری جلسات متعدد با وزرای سابق و فعلی راه وشهرسازی پیگیری لازم جهت بازگشایی مسیر جاده شهداد-نهبندان انجام شد.

پورابراهیمی عنوان کرد: طی این مدت با دعوت از معاونین وزرای دولت قبل به طور متعدد از این مسیر بازدید به‌عمل آمد اما به دلیل نبود بودجه کافی و عدم تخصیص ردیف اعتبار برای این پروژه عملیات بازسازی این مسیر مهم به تاخیر افتاد.

وی افزود: با توجه به تخریب مسیر در اثر سیل سال ۹۸ این مسیر به طول ۲۳ کیلومتر تخریب شد که پس از مطالعات محور در ۴ قطعه طرح نهایی بهسازی و بازسازی محور مورد تائید و برای قطعات یک و دو از طریق مناقصه قراردادی با پیمانکار این پروژه به مبلغ ۲۵۷ میلیارد تومان منعقد شد. 

نماینده مردم کرمان و راور بزرگترین مشکل این پروژه را بدی نوع آب و خاک و عدم وجود مصالح تا شعاع ۷۰ کیلومتری عنوان کرد و افزود: طول در دست اجرا در این قرارداد ۴۵۰۰ متر میباشد که به‌مدت ۴۰۰ روز انجام می‌شود. 

پورابراهیمی با اشاره به عبور این پروژه از داخل کلوت‌ها شهداد که ثبت جهانی هستند، افزود:گرمترین نقطه جهان (گندم بریان)نیز در فاصله ۱۰ کیلومتری این پروژه قرار دارد.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا