بین الملل

آیت‌الله رئیسی به دهلی نو دعوت شد

آیت‌الله رئیسی به دهلی نو دعوت شد

به گزارش گروه سیاست خارجی یولن، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  امروز (چهارشنبه) ۱۸ خرداد ماه با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در دهلی نو دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گفت‌وگوهای انجام شده در سفر جاری خود با مقامات هندی، بر همسویی و هم نظری موجود در گفت‌وگوها تاکید کرد و زمینه‌های مختلف همکاری‌های دو کشور ایران و هند را برشمرد. 

نخست وزیر هند نیز در این دیدار ضمن اشاره به خاطرات خوب خود در سفر به جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ سلام‌های گرم خویش به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران، با توجه به سابقه تاریخی و تمدنی روابط دو کشور اظهار داشت که پاندمی کووید موجب کندی در ارتباط دو کشور شد و امید است که با برطرف شدن این مشکل بتوان در همه عرصه‌ها روابط دو کشور را تحرک بخشید.

نخست‌وزیر هند با توجه به توافقات موجود بین دو کشور در زمینه همکاری‌های مختلف، آمادگی کشورش برای تحرک بخشیدن به همکاری‌ها به ویژه در رابطه با خطوط مواصلاتی را اعلام کرد.

نخست وزیر هند همچنین در پاسخ به دعوت رئیس جمهور کشورمان از وی جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران، ضمن استقبال از این سفر، متقابلا از رئیس جمهوری اسلامی ایران جهت بازدید از هند دعوت کرد.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا