یزد

آیت الله مدرسی: کمک رسانی غربی‌ها به زلزله زدگان سوریه معرف حقوق بشر دروغین است

آیت الله مدرسی: کمک رسانی غربی‌ها به زلزله زدگان سوریه معرف حقوق بشر دروغین است

به گزارش یولن در یزد، آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی، در خطبه‌های این هفته ۲۸ بهمن ماه نماز جمعه مرکز استان، با اشاره به اهمیت تقوا در انجام امور مختلف، اظهار کرد:‌ تقوا رشته اتصال بین انسانها و پروردگار متعال است.

وی اخلاص در عبادت را یکی از مهمترین سفارشات دین به انسانها دانست و  افزود:‌ در دین اسلام سفارش شده که عبادت فقط مختص خداوند متعال است و هیچ کس جز ذات حق تعالی قابل عبادت نیست.

امام جمعه موقت یزد گفت:‌ هر کار بزرگی با هر سختی، با توکل به خدا شدنی است و مصادیق زیادی از آن را در تاریخ انقلاب وجود دارد و این مهم بیانگر خدای بودن جمهوری اسلامی ایران است.

آیت الله مدرسی با اشاره به سفر ریاست جمهور به کشور چین با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این سفر علیرغم خواسته دشمنان بتواند با حفظ  ارزش و معیارهای اسلامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی خوبی داشته باشد، ادامه داد: این سفر نشان داد اینکه عده‌ای خود را هچنان اسیر غرب می‌کردند و می‌خواستند روابط اقتصادی سیاسی را در غرب خلاصه کنند راه اشتباهی رفتند.

وی با اشاره به وقوع زلزله در کشورهای ترکیه و سوریه تصریح کرد: این حادثه بسیار دلخراش و سنگینی بود که بر حسب قضا و قدر الهی اتفاق افتاد اما همان طور که خودشان به حسب نقل خبرگزاری‌ها بیان داشتند ساختمان‌هایی که عده‌ای در ساختن آن خیانت کردند و رعایت معیارهای مهندسی در آن نشده اینگونه بر روی مردم آوار شد، در حالی که برخی ساختمان‌ها در کنار آنها خراب نشد.

امام جمعه موقت یزد ادامه داد: این واقعه عبرتی برای مردم و دولت ما باید باشد که هم در ساختن ساختمان‌ها احساس وظیفه شود و هم دولت نظارت بیشتری برساخت وسازها کند و افرادی که در این زمینه سستی کنند باید هم در این دنیا و هم در آن دنیا پاسخگو باشند.

آیت الله مدرسی با اشاره به اینکه کمک رسانی به مردم زلزله زده ترکیه و سوریه بسیار شایسته و مقبول خداوند است، گفت: برخورد کشورهای استکباری و غربی نسبت به کمک رسانی به مردم زلزله زده دروغ‌گویی آنها را آشکار کرد در حالی که بیش از ۵۰ کشور ظاهری یا واقعی به زلزله‌زدگان ترکیه کمک رسانی کردند اما کمک رسانی به زلزله‌زدگان سوری توسط کشورهای معدودی انجام گرفت.

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: اگر امریکا مانع کمک رسانی به زلزله زدگان سوریه بود کشورها باید نسبت به این موضوع اعتراض می‌کردند در غیر این صورت این نشاندهنده دروغ آنهاست که البته دروغ‌گویی عادت آنهاست ما باید بدانیم و بفهمیم که این‌ها انسان‌هایی هستند که دفاع از حقوق انسانی را فریاد می‌کشند اما در مقام عمل بالاترین ناقض حقوق بشر هستند.

وی ادامه داد: مردم سوریه سال‌ها درگیر جنگ خانمان برانداز بودند و الان مشمول تحریم‌های ظالمانه شدند و این چنین مردم این کشور در این سرما و با این هم بی خانمانی و کشته در تنگنا قرار دارند باید از این واقعه آمریکا و آنهایی که ادعای حقوق بشر می‌کنند و نماینده حقوق بشری به کشورهای دیگر گسیل می کنند را بشناسیم.

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود دهه فجر را فرصت مناسبی برای تبیین خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد:‌ دشمن سعی دارد حقایق و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را کتمان کند و شعارهای انقلاب را تحریف کند.

وی کمرنگ کردن ارزش‌های انقلاب اسلامی را یکی از مهمترین توطئه‌های شوم استکبار جهانی عنوان و تصریح کرد: وحدت و همبستگی تنها راه خنثی کردن توطئه‌های شوم استکبار جهانی علیه ملت بصیر ایران اسلامی است.

آیت الله مدرسی دستاوردهای مختلف نظیر صنایع دفاعی، پزشکی و علمی را ناشی از فرهنگ خودباوری انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد:‌ مبانی انقلاب اسلامی باید به موقع و هنرمندانه برای جوانان بازگو شود.

پایان پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا