علمی و فناوری

ابوظبی میزبان یک مسابقه رانندگی غیرمتعارف/ فیلم

ابوظبی میزبان یک مسابقه رانندگی غیرمتعارف/ فیلم

به گزارش خبرگزاری یولن، اتومبیل‌رانی با خودروهای خودران، رویداد جدید و مهیجی است که اولین مسابقه‌ی رسمی آن امروز در پیست یاس مارینا ابوظبی که میزبانی مسابقات فرمول یک را هم انجام می‌دهد، برگزار شد. مسابقه با موفقیت آغاز شد و به پایان رسید، اما این به‌معنای برگزاری رویدادی بی‌نقص نبود!

براساس گزارش زومیت، در مرحله‌ی تعیین خط مسابقات اتومبیل‌رانی بدون‌راننده‌ی ابوظبی، خودروهای Dallara Super Formula که به دوربین‌ها و نرم‌افزارهای پیچیده مجهز بودند، به‌طرز عجیبی برای تکمیل یک دور کامل با مشکل مواجه شدند.

خودروها هنگام تعیین خط به‌طور ناگهانی تغییر مسیر می‌دادند که نمونه‌ای از آن در ادامه قابل مشاهده است:

خارج شدن اتومبیل خودران از مسیر مسابقه

در برخی از موارد، خودروها به دور خود می‌چرخیدند:

چرخش خودروی بدون راننده هنگام مسابقه

گاهی اوقات در مسابقه‌ی ابوظبی، خودروها با دیوار برخورد می‌کردند:

برخورد خودرو خودران به دیوار هنگام مسابقه

در برخی از حالت‌ها، خودروها برای استراحتی کوتاه از مسیر خارج می‌شدند:

توقف بی دلیل خودرو خودران هنگام مسابقه

اگرچه مسابقه‌ی اتومبیل‌رانی خودران در ابوظبی با مشکلات متعددی مواجه شد، گزارشگران می‌گویند این خودروها مرزهای علم و فناوری را جابه‌جا خواهند کرد.

هنگام شروع مسابقه‌ی اصلی اتومبیل‌رانی خودران در ابوظبی، صدرنشین با نام Polimove در دور چهارم از مجموع هشت دور، شروع به چرخیدن به‌ دور خود کرد. خودروی دوم با نام Tum موفق شد به‌راحتی از کنار رقیبش عبور کند، اما پس‌ از مدت کوتاهی مسئولان مسابقه پرچم زرد را نشان دادند. از آنجا که این خودروهای هوش مصنوعی به قوانین احترام می‌گذارند، دو خودروی پشت‌سر Polimove متوقف شدند و حاضر به سبقت‌گرفتن از خودروی متوقف‌شده نبودند.

در نهایت، حدود یک ساعت پس‌ از شروع دور اول مسابقه‌ی خودروهای خودران ابوظبی، خودروها توانستند هشت دور مسابقه را به‌پایان برسانند. در نهایت Tum‌ برنده‌ی مسابقه شد.

فعلاً در روزهای ابتدایی اتومبیل‌رانی خودران هستیم و با گذشت زمان، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در این حوزه خواهیم بود. فناوری خودروهای بدون‌راننده از سال ۲۰۱۷ که Roborace اولین مسیرش را طی کرد، راهی طولانی را پیموده است و دیدن اینکه در آینده به چه پیشرفت‌هایی خواهد رسید، بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد.

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا