آذربایجان غربی

اتصال ۵۵ روستای شهرستان ارومیه به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۵۵ روستای شهرستان ارومیه به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش یولن از ارومیه،قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی در شورای برنامه‌ریزی استان که در استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد ،ضمن تبیین وضعیت توسعه‌ای این شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر پوشش اینترنت روستایی شهرستان ارومیه ۸۹ درصد است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال با پوشش اینترنت ۱۷روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان به این آمار بهبود ببخشیم.

جلیلی نژاد تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم متوسط پوشش اینتنرنت روستایی (بالای ۲۰ خانوار) در شهرستان ارومیه تا پایان سال به ۹۳ درصد برسد.

وی با اشاره به این مطلب که طراحی سایت‌ها در قالب HLD برای ۵۵ روستای باقیمانده بالای ۲۰ خانوار شهرستان ارومیه انجام شده است،عنوان کرد:برای توسعه اینترنت روستایی شهرستان ارومیه تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲، ایجاد و ارتقاء تکنولوژی ۲۷ سایت از محل اعتبارات وزارت ارتباطات در دستور کار قرار دارد و به اپراتور های ارتباطی ابلاغ شده است.

جلیلی‌نژاد با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه‌های ‏اولویت دار وزارت ارتباطات است ،تصریح کرد: مهمترین بستر تحقق اهداف دولت مردمی در مورد تسهیل در ارائه خدمات دستگاه ها به مردم حرکت به سمت الکترونیکی شدن خدمات و هوشمندسازی آن است که در خصوص تحقق صددرصدی هوشمند سازی مدارس روستایی در استان تلاش می کنیم.

براساس این گزارش در این جلسه ۸ ساعته، ۱۷۶ مصوبه شامل ۱۵۲ مصوبه عمرانی و ۲۴ مصوبه اقتصادی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان ارومیه به تصویب رسید.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا