بین الملل

اتهام‌زنی جدید بحرین به ایران

اتهام‌زنی جدید بحرین به ایران

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، وزارت کشور بحرین در اتهام‌زنی تازه مدعی شد که دو گروه مرتبط با ایران، امنیت این کشور را هدف گرفته‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، در بیانیه صادر شده ادعا شده است، «دو گروه تروریستی سرایا الاشتر و سرایا المختار» که مقر آنها در تهران است امنیت بحرین را هدف گرفته‌اند و «اقدامات تروریستی» در این کشور انجام داده‌اند.

این اظهارات در حالی اعلام می‌شود که سازمان امنیت کشور عربستان سعودی دیروز (دوشنبه) مدعی شد که افراد و گروههای مختلفی را در لیست تروریستی خود قرار داده است.

شبکه خبری الحدث گزارش داد، کشورهای عضو «مرکز مقابله با تأمین مالی تروریسم» که عربستان سعودی عضو آن است اسامی ۱۳ فرد و سه گروه را در لیست «تروریستی» قرار دادند.

 به گزارش این شبکه، نام سه نفر از کسانی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارتباط دارند، نیز در این لیست قرار دارد. دو نفر از این افراد تبعه ایران و یک نفر دیگر تبعه لبنان است.

نام گروههای «سرایا الاشتر» و «سرایا المختار» که در بحرین حضور دارند  هم در این لیست دیده می‌شود. این دو گروه به دلیل ارتباط با سپاه در فهرست قرار داده شده‌اند.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م/ ت ۷


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا