سمنان

اجرای طرح «روز دفتر مدرسه» در آموزش و پرورش سمنان/ کار معلم در هیچ زمانی فراز و نشیب نداشته و معلم همیشه معلم است

اجرای طرح «روز دفتر مدرسه» در آموزش و پرورش سمنان/ کار معلم در هیچ زمانی فراز و نشیب نداشته و معلم همیشه معلم است

به گزارش خبرگزاری یولن استان سمنان، سیدجمال وزیری مدیرکل آموزش و پرورش سمنان، صبح سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ هم‌زمان با آغازین‌روز از هفته معلم به‌همراه معاونان و رؤسای ادارات استان و علیرضا کرد مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در قالب طرح «روز دفتر مدرسه»، ضمن دیدار با مدیر و کادر آموزشی و تربیتی آموزشگاه دخترانه مهر عظام، بدون تشریفات و بی‌واسطه پای صحبت معلمان نشست و مسائل، مشکلات و پیشنهادهای آن‌ها را شنید و به گفت‌وگو پرداخت.

وزیری در ابتدای نشست صمیمی و دورهمی معلمانه اظهار داشت: معلم دانش‌آموزانش را مانند فرزندان خود می‌داند و می‌بیند و مانند فرزندش با او رفتار و برخورد می‌کند و در واقع این یک صدقه جاریه و باقیات صالحات برای معلم است که به یادگار می‌ماند.

وی افزود: کار معلم در هیچ زمانی فراز و نشیب نداشته و ندارد و معلم همیشه و همه‌جا معلم است و حضورش پای تخته سیاه مدرسه بسان خواندن نماز و ثبت اعمال پسندیده است و شغل معلمی فراهنر و در اوج است و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عنایت و توجه ویژه‌ای به معلم و جایگاهش در جامعه شده و به حدی که این‌روز به نام یکی از چهره‌های برجسته کشور نامگذاری شده است.

نهادینه‌سازی فرهنگ ناب اسلامی و تکریم مادران شهید و معلمان در جامعه
مدیرکل آموزش و پرورش سمنان با تأکید بر این‌که هیچ لذتی بهتر از تدریس در دوره ابتدایی نیست از معلمان خواست تا این لحظات و مأنوس شدن با روحیه پاک و معصوم دانش‌آموزان را قدر بدانند و از این فرصت، بهینه استفاده کنند.

وزیری اظهار داشت: تمام هم و غم ما این است که معلمان دغدغه‌ای نداشته باشند و در آرامش به سر برند و از چشمه‌های معرفت غافل نشوند و فرهنگ ناب اسلامی و تکریم مادران شهید و معلمان را سرلوحه کار خود قرار داده و آن را در جامعه نهادینه کرده و به نسل‌های بعدی انتقال دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خانواده‌ها را بهترین شرکای آموزش و پرورش دانست و گفت: اجتماعی‌کردن و اجتماعی‌سازی آموزش و پرورش یک رسالت است و یقین بدانیم که امکانات به ما توانایی نمی‌دهد؛ بلکه این توانایی و خلاقیت و نوآوری معلم است که مسیر را برای دانش‌آموز، هموار می‌سازد و کار معلم به مثابه آب روان در جوی است.

وزیری تأکید کرد: معلمی مؤفق است که تنها به قشر سفید توجه نداشته؛ بلکه به قشر سیاه و خاکستری در کلاس درسش توجه دارد و به همه استعدادهای کلاسش توجه می‌کند تا آن‌ها را توانمند سازد.

وی هم‌چنین با اشاره به راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در استان تصریح کرد: مهم‌تر از مدرسه‌سازی، مدرسه‌داری و حفظ و نگه‌داشت آن است.

مدیرکل آموزش و پرورش سمنان در پایان سخنانش تصریح کرد: سازماندهی کلی نیروهای انسانی یک ضرورت برای تمام مدارس است و نظام دوری نیاز به سازماندهی کلی ندارد و با تدابیر لازم از سوی معاونت آموزش ابتدایی و اداره شهرستان‌، اجرایی‌سازی خواهد شد و تمام تلاش ما امیدآفرینی و نشاط‌آفرینی است و انتظار داریم تا معلمان ما در مدارس، دست‌بوسی پدر و مادر را به دانش‌آموزان خود آموزش دهند.

بهره‌مندی از حمایت و هم‌راهی انجمن اولیا به‌عنوان شریک خوب آموزش و پرورش در مدارس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن هفته معلم و گرامی داشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری اظهار داشت: مدارس نوساز نیاز به امکانات بیش‌تری دارند که برآوردسازی آن و تکمیل تجهیزات آن نیاز به زمان دارد و تلاش می‌شود تا مشکلات را به‌همت مدیر و کادر آموزشی مدرسه به حداقل برسانیم.

وی در ادامه با بیان این‌که شرایط تمامی مدارس یکسان نیست، افزود: بر اساس امکانات و نیازهای موجود باید تمامی مدارس را در نطر بگیریم و سازماندهی، تأمین و ساماندهی نیروی انسانی و جابجایی مدیران و معلمان مدارس نیز طبق بخش‌نامه وزارتی و آیین‌نامه اجرایی اقدام می‌شود که در این بین باید شرایط خدمت در مدارس شهری و روستایی را در نظر داشت.

کرد در پایان سخنانش تأکید کرد: تمام تلاش ما این است تا بهترین‌ امکانات و تجهیزات را به مدارس تزریق کنیم و نیاز است تا در این زمینه از حمایت و هم‌راهی انجمن اولیا به‌عنوان شریک خوب آموزش و پرورش در مدارس بهره‌مند شویم.

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا