سلامت

احداث زمین چمن مصنوعی ورزشی برای بانوان تهرانی در مناطق مختلف در دستور کار قرار دارد

احداث زمین چمن مصنوعی ورزشی برای بانوان تهرانی در مناطق مختلف در دستور کار قرار دارد

به گزارش یولن از روابط عمومی شهرداری،  علیرضا نادعلی سخنگو و نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از پروژه‌های فرهنگی، اظهار داشت: منطقه ۱۷ شهر تهران دارالشهداء پایتخت است و شهروندان انقلابی و مومن زیادی در این منطقه ساکن هستند؛ از این رو توجه به رویکردهای فرهنگی در این منطقه اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مدیریت شهری تهران اهمیت بالایی دارد و با توجه به اینکه این چهار هزار شهید والامقام از این منطقه تقدیم ایران اسلامی شده است، ساخت یادبود شهیدان در منطقه ۱۷ از جمله اقداماتی است که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از سوی مدیریت شهری تهران دنبال می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید از سینما و مرکز همایش های بهاران ادامه داد: نزدیک ۱۲ سال بود که از قسمت سینمایی این مجموعه فرهنگی استفاده نمی شد و شهروندان از این بخش بی بهره بودند که به زودی این مشکل حل خواهد شد.

نادعلی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری تهران در زمینه توجه به ورزش بانوان، ادامه داد: در بازدید از این منطقه مشاهده کردم که بانوان در ورزش همگانی با لباس یکدست و موسیقی میهنی در حال انجام ورزش همگانی هستند که این موضوع جای تقدیر دارد.

 نادعلی با اشاره به بازدید از زمین های چمن فوتبال بوستان الهادی، ادامه داد: ۲ زمین فوتبال در منطقه ۱۷ تهران توسط شهرداری منطقه بازسازی شده است که باعث افزایش شور و نشاط اجتماعی می شود.

وی افزود: همچنین تا آخر سال ۲ هزار مترمربع زمین چمن ترمیم می شود که انتظار داریم گامی مهم برای کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

سخنگوی شورای شهر تهران، گفت: زمین چمن مصنوعی فوتبال مخصوص بانوان از جمله نکاتی است که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر به صورت جدی دنبال خواهیم کرد و امیدواریم در هر منطقه حداقل یک زمین چمن مصنوعی مخصوص بانوان داشته باشیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همچنین پس از بازدید از باغ راه حضرت فاطمه (س) گفت: با بازآفرینی این طرح، سرانه فرهنگی منطقه ۱۷ شهرداری تهران مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت و این اقدامات در راستای اهداف شورای شهر مبنی بر کاهش فاصله شمال و جنوب تهران اجرا شده است.

وی افزود: در این دوره سعی کردیم در بودجه ۱۴۰۱ و در برخی پروژه ها فاصله شمال و جنوب شهر تهران را کاهش دهیم و اتمام باغ راه حضرت فاطمه (س) می تواند سرانه فرهنگی منطقه ۱۷ را افزایش دهد.

نادعلی همچنین از مجموعه فرهنگی، تفریحی و ورزشی رضوان بازدید کرد و با اشاره به لزوم توجه به موضوعات فرهنگی، گفت: با اتمام این پروژه حدود ۱۰۰ هزار مترمربع به سرانه ورزشی و فرهنگی منطقه اضافه خواهد شد.

وی افزود: برخورداری شهروندان از موضوعات فرهنگی در جنوب شهر از جمله موضوعاتی است که به صورت جدی دنبال خواهیم کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ضمن بازدید از مرکز توانمندسازی کوثر در منطقه ۱۷ شهرداری تهران، عنوان کرد: در این مجموعه از بانوان سرپرست خانوار برای کارآفرینی استفاده شده است که این اقدام مانعی در برابر آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

نادعلی همچنین در دیدار با شورای معاونان شهرداری منطقه ۱۷، ضمن شنیدن دغدغه های فرهنگی آنها، اظهار کرد: در مدیریت شهری تهران به دنبال نگاه کارشناسی به مسائل فرهنگی شهر تهران هستیم و نکته قابل توجه این است که در طول چند سال اخیر نسبت به مسائل فرهنگی در پایتخت توجه زیادی نشده است؛ به همین دلیل مدیران شهری باید با کمک رسانه ها نسبت به مسائل فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشند.

برگزاری نشست با نخبگان فرهنگی و اجتماعی منطقه ۱۷ شهرداری، دیدار با خانواده شهید مدافع امنیت محمدعلی بایرامی و همچنین دیدار با شهروندان در مسجد علویون محله بهاران از دیگر برنامه های سخنکوی شورای شهر تهران بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا